تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

حمایت موسیقی ایران از تیم ملی با پشتیبانی بخش خصوصی

0

با حمایت بخش خصوصی، ارکستر ویژه‌ای از ترکیب ارکسترهای سمفونیک تهران و ملی ایران امروز عازم روسیه می‌شود.

اعزام این ارکستر در چارچوب 3تفاهم‌نامه جداگانه میان فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران و بنیاد فرهنگی هنری رودکی از یک سو، بنیاد رودکی و بخش خصوصی و همچنین بخشی از تفاهم‌نامه بنیاد و کنسرواتوار دولتی مسکو است.

بنیاد رودکی به عنوان یکی از متولیان اصلی حوزه موسیقی کشور، بر اساس تفاهم‌نامه با فدراسیون فوتبال، مسئولیت تهیه سرود تیم فوتبال در راه جام جهانی را به عهده گرفت؛ با توجه به پتانسیل بالای ارکسترهای این بنیاد و رهبران این ارکسترها، شهرداد روحانی و فریدون شهبازیان، 2 قطعه با کلام و 2 قطعه بی کلام در این راه آماده شد.

ترکیب حضور سالار عقیلی به عنوان خواننده این سرودها و هنر نوازندگان ایرانی، موجب شد اثری در خور برای تیم ملی ایران در این رویداد جهانی آماده شود.

این آثار به همراه قطعات برگزيده اي از آهنگ سازان ايراني و سه قطعه از آهنگ سازان معروف روسي همزمان با بازی تیم ملی فوتبال در 3 شهر روسیه با ارکستر ویژه برای مخاطبانی که از گوشه گوشه جهان برای حمایت از تیم ملی فوتبال در روسیه هستند به روی صحنه می‌‎رود.

اجراهای فوق با همکاری کنسرواتوار دولتی مسکو صورت می‌گیرد.

بنیاد رودکی و کنسرواتوار دولتی مسکو تفاهم‌نامه گسترده‌ای دارند که برگزاری کنسرت‌‎های موسیقی در دو کشور یکی از مفاد آن است؛ در اجراهای اخیر، مجموعه روسی در انجام هماهنگی های لازم با بنیاد رودکی همکاری کرده است.

هزینه اعزام ارکسترها و ستاد خبری اجراها نیز محصول تفاهم‌‎نامه دیگر بنیاد رودکی است؛ برند پوشاک هاکوپیان به عنوان حامی این رویداد هنری هزینه‌های اعزام فوق را متقبل شده است.

ارکستر ویژه بنیاد رودکی پنجشنبه ۲۴ خرداد در شهر سنت‌پترزبورگ، ۲۷ خرداد در مسکو و ۲۹ خرداد در شهر کازان سرودهای ساخته شده برای تیم ملی فوتبال را اجرا می‌کند.

این اجراها بخشی از حمایت ملی در قاب«80 میلیون نفر، یک ملت، یک نبض» است.

بنیاد رودکی اعلام کرد: با توجه به اهمیت این رویداد ورزشی بین‌المللی، در شرایطی که اجزای مختلف جامعه در تلاشند همراه و همگام با ملی‌پوشان کشورمان باشند، این بنیاد به عنوان نماینده‌ای از موسیقی ایرانی با اجراهای فوق، ادای دینی به نه تنها تیم ملی که به « یک ملت» می‌کند.

از سوی دیگر اجرای ارکسترهای بنیاد رودکی، فرصتی برای موسیقی ایرانی است که توانمندی خود را در سطح بین‌المللی و در حاشیه یک رخداد جهانی نشان دهد.

اجرای سرود تیم ملی همچنین فرصتی برای ایرانیان خارج از کشور و همبستگی هر چه بیشتر هموطنانمان در نقطه پیوند موسیقی و ورزش است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ