تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

شهبازیان، بهمنی و سراج، داوران فینال هزارصدا

0
فینال برنامه هزارصدا برای تعیین گروه برنده برندگان سال ۱۳۹۵ بخش‌ سنتی این برنامه، ساعت ۱۸ روز چهارشنبه ششم اردیبهشت در سالن اصلی فرهنگسرای ارسباران برگزارمی‌شود و طی آن، یک گروه در بخش موسیقی سنتی ایرانی به عنوان برنده برندگان این برنامه معرفی می‌شود.

در این برنامه استادان فریدون شهبازیان به عنوان داور بخش آهنگسازی، محمدعلی بهمنی به عنوان داور بخش شعر و حسام‌الدین سراج به عنوان داور بخش آواز، آثار گروه‌های شرکت‌کننده را که برنده دور مقدماتی و نیمه‌نهایی این برنامه هستند را بررسی خواهند کرد و یک گروه را به عنوان گروه برتر اعلام خواهند کرد.

این برنامه همچنین بخش جنبی هم خواهد داشت و آن نکوداشت استاد فخری ملک‌پور، نوازنده و مدرس پیشکسوت پیانو است و در کنار آن یاد زنده‌یادان استادان مرتضی محجوبی و محمودی خوانساری گرامی داشته خواهد شد.

پایان بخش این برنامه هم اجرای خواننده و مدرس نام‌آشنای آواز، مهیار شادروان است. شادروان به عنوان خواننده مهمان و با همراهی سازهای پیانو و تار، قطعه آواز و تصنیفی را تقدیم علاقمندان موسیقی ایرانی خواهد کرد.

همچنین این برنامه هم مطابق با همه برنامه‌های قبلی هزارصدا میان برنامه‌های جذاب دیگری هم خواهد داشت.

در هشت برنامه مقدماتی بخش سنتی هزارصدا، بیش از سی گروه موسیقی ایرانی با همدیگر رقابت کردند و در نهایت گروه‌های ابریشم، ادیب، سکوت و نوای‌خیال به مرحله نهایی راه یافته‌اند.

همچنین در بخش پاپ و در هفت مسابقه برگزارشده در سال  ۱۳۹۵، کسری احدیان، رضا احمدی، علی بنیادی، مصطفی پاریزی، سینا درخشنده، امید طهماسبی و محمدرضا قاسمی‌ به مقام اول دست یافته و به دیدار نهایی راه یافته‌اند که این خوانندگان نیز در روز پنج شنبه بیست و یکم اردی بهشت فینال بخش پاپ را برگزار خواهند کرد.

در سال ۱۳۹۵ با برنامه‌های بخش مسابقه سنتی، نیمه‌نهایی بخش سنتی، مسابقه بخش پاپ و همچنین یک ویژه برنامه ماه محرم، هزارصدا جمعا ۱۷ برنامه برگزار کرده است. آغاز برنامه‌های امسال هم ویژه برنامه هفدهم فروردین بود که خارج از بخش مسابقه و برای نکوداشت مقام معلمان زحمتکش موسیقی و به ویژه بزرگداشت معلم ترانه و عشق زنده‌یاد دکتر افشین یداللهی برگزار شد.

هزارصدا اولین برنامه داخلی کشف و معرفی استعدادهای موسیقی‌ست که از سال ۱۳۹۲ شروع به کار کرده و بنیان‌گذار،  مدیر و مجری آن آرش نصیری روزنامه‌نگار باسابقه موسیقی‌ست.‌

بنابر اعلام آرش نصیری، از ماه خرداد برنامه ماهانه بخش‌های سنتی در ساعت ۱۸ اولین چهارشنبه هر ماه و برنامه مسابقه بخش پاپ، ساعت ۱۵ سومین پنج‌شنبه به صورت مرتب و هر ماه برگزار می‌شود.

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ