کنسرت «همای» در شب پاییزی با حضور پوری بنایی

0

شامگاه گذشته آخرین شب از اجرای کنسرت پاییزی همای مستان با حضور پوری بنایی در کاخ سعد آباد برگزار شد.

سومین شب یعنی شب پایانی کنسرت همای مستان در حالی در کاخ سعد آباد برگزار شد که جمعیت انبوهی در فضای محوطه کاخ حضور داشتند؛ با وجود هوا ی سرد صندلی ها همه از حضورعلاقه مندان همای پر شده بود.

در ابتدای کنسرت گروه مستان وارد صحنه شد وهمای با در دست داشتن سه تار اجرای خود را با آهنگ هر چه هستی تویی آغاز کرد .

در این کنسرت همای با شور وصف ناپذیر قطعات با کلام پناه بلندی وپستی تویی ،خواجه در ابریشم ،می ناب ،دیوانه چو دیوانه ببیند ،حال پریشانی ،به خدا از من تو دیوانه تری ،پیکر تراش ،فریاد ،مه پاره ،با همه مست ،بی کس ،زیبا تر از خورشید وماه ،در شب گیسوان تو ،گرگ درون ،ای خانه ات خراب ،مثنوی مست ،در هوای میهن وسرزمین بیکران  اجرا کرد.

در ادامه کنسرت گروه قطعات  بی کلام همنوازی کوبه ای وهمنوازی تار ،کمانچه وسنتور ،تک نوازی نی طوفان خنده ها را اجرا کردند.

از جمله قطعات شادی که با استقبال حضار مواجه شد وشب به یاد ماندی را برای حضار رقم زد  آهنگ های محلی آخدا و وای وای میکمر بود که همای مستان با شعور وهیجان آنها را اجرا کرد.

صدای موزیک در سکوت شب در هم طنین انداخته بود و نوای صوفیانه همای به هیچکس فرصت نمی داد که سرمای شب را حس کند.

از نکات قابل توجه این کنسرت حضور پوری بنایی وسخنرانی او در باب اینکه همه عمرش را وقف هنر کرده است بود قبل از سخنان این هنرمند موزیک ویدیو گمنامی پخش شد.

این کنسرت با تشکر از دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ،معاونت هنری وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی ،نیروی انتظامی و مدیران و کارکنان مجموعه کاخ سعد آباد به پایان رسید.

لازم به ذکر است که کنسرت همای  با همت موسسه آوای هنر، در فضای باز کاخ سعد آباد تهران در طی سه شب در تاریخ های هفتم تا نهم مهر ماه برگزارشد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید