تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

به ترانه های «مکش مرگ من» مجوز می دهند، به کار هنرمندان موسیقی اصیل نه!

0

به نظر می رسد تحرکاتی تازه در شورای شعر وزارت ارشاد شروع شده که رویکردش گسترش ممیزی های موضوعی به بهانه  ضعف ترانه هاست .

حسین علیشاپور خواننده موسیقی ایرانی ضمن بیان این مطلب گفت : اخیرا آقای اللهیاری دوست آهنگسازم، شعر و آهنگی را درباره کشورمان ایران ساخته بود که البته بعد از جلساتی، کلماتی از آن را جا به جا و ترانه را مرتب کردیم و اتفاقا ترانه  خوبی هم از آب درآمده و البته بنده بعد از خواندن بیش از ۲۰ آلبوم و این همه کنسرت، قادر به تشخیص این مساله هستم که چه کلامی فخامت دارد و چه کلامی ندارد. منتها با کمال تعجب به من خبر دادند ترانه را، شورای شعر و ترانه به بهانه  این که شایسته  نام ایران نیست رد کرده است .

وی ادامه داد: مشخص نیست شورای شعر ارشاد، چه چیزی را می بیند که ما در این کشور نمی بینیم و اصولا آیا این دوستان فکر نمی کنند که ایجاد این محدودیت ها ، شرایط بد را بدتر می کند؟

علیشاپور گفت: آن چه موجب شد این ذهنیت برای من ایجاد شود این است که امروز دوست هنرمندم آقای امیر اثنی عشری تماس گرفت و گفت که شورای شعر، ترانه ای را که قرار است ایشان در کنسرت آذرماهش بخواند و موضوع ترانه مرتبط با زلزله زدگان سرپل ذهاب است، مردود برشمرده اند!

این خواننده موسیقی ایرانی در خاتمه گفت: آقایان ده ها ترانه  ” مکش مرگ من ” را به سهولت مجوز می دهند ؛ اما انگار اراده ای در کار است که جلوی کار هنرمندان جدی موسیقی اصیل ایرانی را بگیرند و صدالبته که این تلاش هایشان راه به جایی نمی برد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ