تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«آوای ایرانی» تنها جشنواره موسیقی «استان مرکزی» است

0

همزمان با دهه کرامت 11 و12 مرداد ماه دومین جشنواره استانی «آوای ایرانی» درشهرستان دلیجان برگزارمی شود. «کوروش فتاحی» دبیر اجرایی و دکتر«مجیدپازوکی» از داوران این جشنواره درباره جزییات این رویداد توضیحاتی ارائه کردند.

کوروش فتاحی درباره جزییات برگزاری جشنواره «آوای ایرانی» گفت: دومین جشنواره استانی «آوای ایرانی» یازدهم مرداد ماه به میزبانی شهرستان دلیجان طی دو روز برگزار می شود. دو سال پیش این جشنواره در سطح شهرستان ، سال گذشته استانی وامسال هم دومین دوره است که به صورت استانی برگزار می شود .

وی افزود: این تنها جشنواره موسیقی است که در استان مرکزی وجود دارد یعنی جشنواره آوازی دیگری نداریم. تمام شهرهای استان مرکزی چون خمین ، اراک ، فراهان ،کمیجان و… در این جشنواره حضور دارند واز داوران جشنواره هم می توانم به دکتر مجید پازوکی ، مهدی بهزادپور(بهزاد) وکیوان ساکت اشاه کنم.

 

دبیر اجرایی جشنواره آوای ایرانی خاطر نشان کرد: جشنواره «آوای ایرانی» در 4 رشته طی دو روز برگزار می شود ، روز اول رشته های مناجات خوانی وچاووش خوانی را داریم وروز دوم هم آواز بدون ساز وتصنیف خوانی را خواهیم داشت.

 

وی ضمن معرفی حامیان این جشنواره گفت: هزینه برگزاری این جشنواره 30 الی 40 میلیون تومان است نصف هزینه ها را اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی، شهرداری و شورای شهر دلیجان می پردازند و مابقی هزینه ها هم خیرین پرداخت می کنند که یکی از آنها بنده هستم .

فتاحی درباره برنامه اختامیه این جشنواره توضیح داد: پنج شنبه دوازدهم مرداد ماه با حضور مدیر کل استان و فرمانداری قرار است مراسم اختتامیه جشنواره «آوای ایرانی» برگزار شود طبق برنامه استاد ساکت حدود نیم ساعت به اجرای پیانو می پردازد.

 

در ادامه مجید پازوکی در خصوص بخش داوری این جشنواره توضیح داد: دلیجان از لحاظ آوازی سابقه درخشانی دارد این جشنواره به شناسایی صداهای خوب وارزنده و به فن آواز موسیقی ایرانی که سابقه دیرینه دارد کمک می کند. با وجود اساتید وداورانی چون کیوان ساکت ومهدی بهزاد پورهم امسال جشنواره پر باری را خواهیم داشت.
وی افزود: در این جشنواره شرکت کنندگان نخست مرحله مقدماتی را سپری کردند سپس توانستند به مرحله فینال برسند. امیدوارم این برنامه با پوشش خبری خوبی مواجه شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ