تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

جشنواره موسیقی فولکور لیلاخ بین المللی می شود

0
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دهگلان از استقرار دبیرخانه دائمی جشنواره موسیقی فولکور لیلاخ در این شهرستان خبر داد و گفت: از سال آینده این جشنواره به صورت بین المللی برگزار می شود.

عیسی فلاحی نیز در آیین افتتاحیه چهارمین جشنواره موسیقی لیلاخ اظهار کرد: دبیرخانه دایمی جشنواره  موسیقی فولکور لیلاخ در شهرستان دهگلان دایر و دوره های آتی این جشنواره به صورت بین المللی و با حضور گروه های موسیقی سنتی برگزار شود.
وی با اشاره به اختصاص ردیف اعتباری برای این جشنواره بیان کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اختصاص ردیف اعتباری برای جشنواره فولکور را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری کرده است.
فلاحی، با بیان اینکه این جشنواره در راستای افزایش شور و نشاط اجتماعی و احیای موسیقی سنتی و فولکلور کوردی برگزار می شود، عنوان کرد: برگزاری چنین جشنواره هایی در دهگلان نقش مهمی در زنده نگه داشتن فرهنگ کهن منطقه لیلاخ بویژه موسیقی فولکلور کردی دارد.
گفتنی است؛ چهارمین جشنواره موسیقی سنتی لیلاخ در روز های ۳ و ۴ شهریورماه به مدت دو شب در محل پارک لاله دهگلان در حال برگزاری است.
در آیین افتتاحیه این جشنواره به یاد قربانیان حادثه آتش سوزی جنگل های مریوان یک دقیقه سکوت و شمع روشن شد.
آتش سوزی در جنگل های مریوان/جان باختن ۴ فعال محیط زیست و محیط بان در پی آتش سوزی در جنگل های روستای سلسی شهرستان مریوان شریف باجور، امید کهنه پوشی از فعالان انجمن چیا سبز مریوان، محمد پژوهی و رحمت حکیمی نیا از کارکنان منابع طبیعی این شهرستان به در آتش سوختند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ