تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

جشنواره موسیقی لری با اجرای ۴۰ گروه

0
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: جشنواره ی موسیقی قوم لر اواخر مرداد ماه با حضور هنرمندان ١١ استان لرنشین کشور به مدت پنج شب در باغ گلستان خرم آباد برگزار می شود.

حجت الاسلام حمیدرضا حنان در جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جشنواره موسیقی قوم لر، بیان کرد: این جشنواره به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با هدف ایجاد وحدت و همدلی بیشتر در بین قوم لر و همچنین معرفی ظرفیت های موسیقی استاندر دو بخش اجرای صحنه ای و مراسم آیینی و سنتی و همچنین نمایشگاه عرضه محصولات فرهنگی و هنری استان از ٢٢ تا ٢٦ مرداد ماه در محوطه باغ گلستان خرم آباد برگزار خواهد شد.
وی افزود: موسیقی بخش مهمی از فرهنگ ماست و از همین رو لازم است در قالب این جشنواره، ظرفیت های استان در این زمینه بیش از پیش در منظر عموم قرار بگیرد و این کار نیازمند یک اراده جمعی در بین دستگاه های متولی این رویداد است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: بخش اجراهای صحنه ای این جشنواره با محوریت انجمن موسیقی و بخش آیینی و سنتی آن نیز توسط انجمن آیینی سنتی این اداره کل انجام می شود و مدیریت بخش نمایشگاهی نیز بر عهده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خواهد بود.
حنان اضافه کرد: در این جشنواره بیش از ٤٠ گروه موسیقی و آیینی سنتی استان های لرنشین کشور حضور خواهند داشت که طی آن از ظرفیت هنرمندان استان در هر دو حوزه به نحو احسن استفاده خواهد شد

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ