تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

برندگان اعزامی جايزه پيانوى باربد به پاريس رسيدند

0

برندگان جایزه بین المللی پیانوی باربد، «اشکان لایق» و «محمدجواد بهرامی» که از سوی این فستیوال به فرانسه اعزام شده اند، به مقصد رسیده و هم اکنون در پاریس هستند.  به نقل از آرش اسماعیلی، دبیرهنری فستیوال پیانوی باربد، حضور در فستيوال پلاژ موزيكال در بل ايل فرانسه و شرکت در مستر کلاس های پیانو و موسیقی مجلسی این فستيوال، بخشى از جوايز برندگان نهايى نخستين دوره جايزه بين المللى پيانوى باربد است كه ٢٢ تا ٢٤ دى ماه سال گذشته (1395) در شهر شيراز برگزار شد.

 

اين جايزه با ارسال ١٠٧ ويدئو از نمونه اجراى پيانيست هاى نوجوان و جوان ايرانى و نيز شركت كنندگانى از اكراين و ارمنستان آغاز به كار كرد و پس از بازبينى نمونه هاى اجرا توسط كريستوف بوكودجيان، كارين ظريفيان و ليلا رمضان، ٢٠ منتخب مرحله دوم آن به شيراز فراخوانده شدند. از ميان اين پيانيست هاى مستعد ميهنمان كه طى سه روز حضور در شيراز از مستركلاس كريستوف بوكودجيان، استاد كنسرواتوار شهر پاريس، بهره مند شدند، ١٠ نفر در قالب دو گروه سنى، به مرحله نهايى راه يافتند. پس از مرحله نهايى كه به اجراى عمومى اين نوازندگان اختصاص داشت، در گروه سنى الف (١١ تا ١٨ سال) بابك رشيديان و محمدجواد بهرامى (ذخيره) و در گروه سنى ب (١٨ تا ٣٥ سال) اشكان لايق و متين لادانى (ذخيره) به عنوان برندگان نهايى معرفى شدند.

 

با جايگزينى محمدجواد بهرامى بجاى بابك رشيديان، اشكان لايق و محمد جواد بهرامى به عنوان نمايندگان جایزه پيانوى باربد در فستيوال پلاژ موزيكال بانگور، به فرانسه اعزام شدند.

 

فستيوال پلاژ موزيكال بانگور از ١٥ تا ٢٧ جولاى ٢٠١٧ مقارن با ٢٣ تير تا ٤ مرداد ٩٦ در بل ايل فرانسه برگزار مى شود.

نمايندگان جايزه پيانوى باربد در اين فستيوال علاوه بر حضور در مستركلاس های روزانه كارين ظريفيان و حضور افتخارى در كلاس های پيانيست های برجسته چون ژان-مارك لوئيزادا (فرانسه)، ماریا پروتا (ایتالیا) و الکساندر گاسپاروف (روسیه)، فرصت كار روى آثار فيليپ هرسان، آهنگساز معاصر فرانسوى، تحت هدايت و نظارت خود آهنگساز را نيز خواهند داشت و از مستر کلاس های موسیقی مجلسی کریستف بو، ویولونسلیست به نام فرانسوی بهره خواهند برد.

 

همچنين، در برنامه اجراهاى رسمی فستيوال، سه شنبه 3 مرداد به اجرای برگزیدگان جایزه باربد و ليلا رمضان، مدير هنرى اين جايزه اختصاص يافته است.

جايزه پيانوى باربد به عنوان نخستين جايزه بين المللى خصوصى كشور در حوزه موسيقى، به صورت دوسالانه، در شيراز برگزار مى شود.

كليه هزينه هاى برگزارى اين جايزه، از جمله رفت و آمد بين المللى و داخلى، اسكان، تغذيه و شهريه نمايندگان باربد در فرانسه را كارخانه و گالرى پيانوى باربد به مديريت محمد ملازم متقبل شده است. ضمن آنکه همكارى سفارت فرانسه با برگزاركنندگان جايزه باربد نيز شايسته تشكر است.

لازم به ذکر است دومين دوره جايزه بین المللی پیانوی باربد، آبان ماه ٩٧ در شهر شيراز برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ