تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

مرجع اصولی وجود ندارد که گروهها را ارزشیابی کند

0

ژیوار شیخ الاسلامی سرپرست و خواننده گروه «ژیوار» از اجراهایی که با گروه «ژیوار» و گروه «سنتورنوازان ساز و ژین» به سرپرستی مسعود معزی پیش رو دارد خبر داد همچنین او در گفت وگوی کوتاه از پایین آمدن کیفیت کارهای گروه های بانوان و بی عدالتی هایی که در این حوزه وجود دارد سخن گفت.

ژیوار شیخ الاسلامی خواننده موسیقی کردی درباره جزئیات اجرای گروه« ژیوار» گفت: در حال حاضر مشغول تمرین هستیم قرار است شهریور ماه برای دانشجویان تجسمی و هنر کنسرتی را بر گزار کنیم همچنین در آذر ماه هم در تهران و سنندج با قطعات ساخته شده رامین خسروی به صحنه می رویم.

وی افزود: این کنسرت حس و حال خود را دارد قرار است در آن اشعار معاصر اجرا شود از میان این ترانه ها دو شعر در وصف زن از زبان یک زن خوانده می شود. در حقیقت قطعات فولک ،مقامی و کردی که مختص گروه «ژیوار» و از ساخته های مسعود معزی است اجرا می شود.

این خواننده در ادامه با بیان اینکه برای گوش بانوان ارزش قائل هستم گفت: ملودی های قدیم را آهنگسازان کمی می توانند بسازند وقتی صدای خواننده اصلی را می شنویم چه لزومی است که آن کار را ما هم اجرا کنیم اعتقاد دارم ژیوار باید سبک خود را داشته باشد .

شیخ الاسلامی با اشاره به مشکلات کنسرت بانوان درجامعه توضیح داد: کنسرتی موفق است که آلبومی هم داشته باشد چون مردم به واسطه شنیدن آن اثر به کنسرت می آیند . در جامعه ما بانوان نمی توانند اثری از خود منتشر کنند به همین خاطر صدایشان هم شنیده نمی شود . با این شرایط در فضای موسیقی کار کردیم بدون اثری در اجراهایی که داشتیم برخی از قطعات ما مورد توجه قرر گرفت در فستیوال صدای زنان ایران که در برلین برگزار شد هم اجرایی داشتیم.

 

سرپرست گروه ژیوار در ادامه درباره برنامه کنسرت گروه «سنتورنوازان ساز و ژین» توضیح داد: قرار است در اسفند ماه به همراه گروه «سنتورنوازان ساز و ژین» به سرپرستی مسعود معزی سومین اجرای مختلط خود را در تالار وحدت داشته باشیم . در این کنسرت یک ربع نوازندگان با استعداد معزی اجرا دارند در حقیقت این کنسرت به دو پارت فارسی و کردی تقسیم می شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که «نظرتان درباره گسترش گروه های موسیقی بانوان نسبت به گذشته چیست؟» گفت: خیلی خوب است که بانوان در حیطه موسیقی فعالیت دارند ما دوست داشتیم این آزادی برای بانوان بوجود آید اما متاسفانه کیفیت کارها پایین است و رقابتی وجود ندارد کاش تحت نظر شورای موسیقی این اتفاق رخ دهد ما کار خوب نیاز داریم .برخی از خوانندگان سابقه دو ساله دارند با این وجود کنسرت می گذارند و بلیط های خود را حتی گران تر از کسی که 15 سال در موسیقی فعالیت داشته است می فروشند این بی عدالتی است.

این خواننده ادامه داد: گروه ما هم با این بی عدالتی مواجه شد آنجا بود که گفتم سکوتم را می شکنم ، در جشنواره سال گذشته گروه «نازار» به سرپرستی یلدا عباسی بلیت های کنسرت خود را با قیمتی بیشتر به فروش گذاشت این ناعدالتی و تفاوت ها من را اذیت می کند این موضوع باید برای همه باشد نه آن که با مافیا بازی کار خود را پیش ببرند.

سرپرست گروه یادآور شد: به خاطر دارم زمانی را که شرایط موسیقی برای بانوان خوب بود و پیروز ارجمند هم در این زمینه کمک می کرد، اما در این شرایط یکی از خوانندگان با انتشار کلیپی حساسیت ممنوع الکاری بانوان نوازنده را به وجود آورد به دلیل این موضوع تا 4 سال اجرایی نداشتم چون سخت گیری ها زیاد شده بود ما این آزادی را نداشتیم که در شهرستان ها اجرا داشته باشیم همه چیز برای پایتخت نشین ها بود . الان هم مرجع اصولی وجود ندارد که گروه ها را ارزشیابی کند .

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ