تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

خانه بروجردی ها میزبان کیهان کلهر شد

0
کیهان کلهر در روز سعدی میهمان کاشانی ها بود و کنسرت “پردگیان باغ سکوت” را در جمع صمیمی آنها به صحنه برد.

او که در فضای زیبای خانه بروجردی ها به همراه گروهش روی صحنه رفت، در ابتدای این برنامه از حضور در میان همشهریان سهراب سپهری ابراز خوشحالی کرد و گفت: ” سپهری یکی از بهترین شعرای معاصر ایران است که هرگز اشعارش رنگ کهنگی به خود نگرفته است. خوشحالم که قرار است امشب در میان همشهریان سهراب ساز بزنیم.”

او در ادامه روز سعدی را هم به تماشاگران تبریک گفت و یادی از شیخ شیرین سخن زبان فارسی کرد و ادامه داد:” امشب پنجاه و هشتمین کنسرت ما در تور دور ایران است و من از اینکه در روز سعدی در این فضای زیبا در کنار شما هستم خوشحالم.” در این کنسرت هم همچون گذشته نوید افقه (تنبک)، هادی آذرپیرا (تار)، و علی بهرامی فرد (سنتور) کلهر را همراهی می کردند.

کلهر از چند روز گذشته برای آخرین بار کنسرت “پردگیان باغ سکوت” را در چند شهر به روی صحنه برده. کنسرت هایی که ایستگاه پایانی شان در تهران خواهد بود. آخرین روز فروردین ماه شهر رشت میزبان این گروه بود، سپس در اولین روز اردیبهشت ماه به کاشان رفتند، سوم این ماخ میهمان شیرازی‌ ها می شوند، و نهایتا پنجم و ششم اردیبهشت در تالار وحدت به روی صحنه خواهند رفت. بلیت فروشی تمامی این کنسرت ها به پایان رسیده و تمامی آنها به فروش رفته است.

“پردگیان باغ سکوت” که اولین اجرایش را اردیبهشت ماه گذشته تجربه کرد، بارها در شهرهای مختلف به اجراهای متعدد رسید و در تهران دوبار تمدید شد، هرچند که در چند شهر از جمله نیشابور و همدان با مشکلات متعددی برای اجرا مواجه شد. در کنار اینها، کلهر که در ابتدای تور اعلام کرده بود قرار است در شهرها و استان‌های محروم کنسرت های رایگان برگزار کند، به وعده اش عمل کرد و در شهرهای زاهدان، خرمشهر و  تربت حیدریه در استقبال بی سابقه مردم به صحنه رفت. همچنین در شهرهای کوچک تر بلیت های کنسرت با قیمت های بسیار مناسب که امکان استفاده تعداد بیشتری از مردم فراهم شود.

در آخرین روزهای دور دوم این تور در زمستان گذشته، آلبوم ” مرا به خانه بخوان” اثر  گروه جاده ابریشم با نوازندگی کیهان کلهر موفق به دریافت جایزه گرمی در شاخه موسیقی ملل شد. این در حالی بود که پیش از این چهار بار کلهر نامزد دریافت این جایزه شده بود و در ۵۹ امین دور برگزاری این جایزه که دو آلبوم با حضور او در دو دوشاخه موسیقی فیلم (موسیقی غریبه ها) و موسیقی ملل (مرا به خانه بخوان) نامزد دریافت جایزه شده بودند، ” مرا به خانه بخوان” برنده شد. او که به دلیل برگزاری تور کنسرت های ایران نتوانست در شب برگزاری مراسم حاضر شود، چند روز بعد از آن بلافاصله عازم آمریکا برای برگزاری کنسرت هایش به همراه گروه جاده ابریشم و بروکلین رایدر شد و طی هفته های بعد در ابوظبی به صحنه رفت.

کیهان کلهر قطعا یکی از پرکارترین هنرمندان موسیقی ایرانی در زمینه اجراهای بین المللی است. او در سال نزدیک به ۱۰۰ کنسرت در کشورهای مختلف جهان برگزار می کند. حالا قرار است که بعد از کنسرت های ایران، او به همراه هنرمندان مختلف در کشورها و قاره های گوناگون به اجرای قطعات بپردازد. اردال ارزنجان، علیرضا قربانی، گروه بروکلین رایدر، گروه جاده ابریشم، شجاعت حسین خان و… از جمله این افراد و گروه ها هستند.

او یازدهم می ۲۰۱۷ مصادف با ۲۱ اردیبهشت امسال، همراه با گروه موسیقی بروکلین رایدر در سنتا باربارای کالیفرنیا به اجای برنامه خواهد پرداخت، سپس با علیرضا قربانی خواننده‌ موسیقی سنتی و ملی ایران نامدار در امریکا و کانادا تور کنسرت های موسیقی برگزار می کند.

کنسرت‌های کلهر و قربانی در شهرهای آتلانتا، تگزاس، بوستون، نیویورک، تورنتو و ونکور خواهد بود. این مجموعه کنسرت به ترتیب از روز ششم می -۱۶ اردیبهشت- در دالاسِ تگزاس آغاز می‌شود و بعد از آن هفدهم همین ماه در بوستون روی صحنه خواهد رفت. ۲۳ اردیبهشت ماه نیز این دو موزیسین در نیویورک روی صحنه خواهند رفت. بعد از آن کنسرت‌هایشان در کانادا آغاز می‌شود و ۲۸ اردیبهشت ماه در ونکوور به روی صحنه خواهند رفت. این دو موسیقی‌دان، قرار است در این برنامه‌ها با یکدیگر «ساز و آواز» اجرا کنند. ساز و آواز اجرای اشعار کهن توسط خواننده و همراهی آن با ساز و موسیقی است.

بعد از اتمام این کنسرت های او بلافاصله به ترکیه می رود تا با “اردال ارزنجان” هنرمند سرشناس این کشور که سال هاست با او همکاری دارد، کنسرت بدهد.

 

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ