تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کسرا عزیزا: طرفداری را می خواهم که موسیقی من را بشناسد

0

نشست رسانه ای کنسرت “کسری عزیزا” صبح امروز با حضور کیا کلهر، هومن موسوی و مهدی خان محمدی در برج آزادی برگزار شد.

در ابتدای نشست کسری عزیزا با اشاره به وضعیت امروز موسیقی کشور و سبک های متعددی که در حال حاضر فعال است گفت: در میان انواع موسیقی هایی که امروز ما می شنویم؛ موسیقی که ملودی ایرانی داشته باشد کم است و متاسفانه تئوری و استاندارد شنیداری در خیلی از قطعات وجود ندارد. در طی سالهای گذشته خوانندگانی که در سبک پاپ – راک فعالیت کرده اند با تولید آثاری با المان های تلفیقی با هنرمندان سایر سبک ها معروف شده اند و اگر کسی سبک کاری خود را به صورت کامل حفظ و تخصصی کار کرده مورد استقبال مردم قرار نگرفته است.
عزیزا ادامه داد: من برای معرفی سبک موسیقی ام تلاش بسیاری کرده ام؛ 7 ویدئو ساختم و تعدادی تک آهنگ منتشر کردم چرا که ارزش بسیار زیادی برای طرفدارم قائل هستم. من طرفداری را می خواهم که موسیقی من را می شناسد و صرفا برای پر کردن سالن و کسب درآمد روی صحنه نمی روم. قطعا در سطح کشور طرفداران بسیاری برای موسیقی که من کار می کنم وجود دارد اما نیازمند این هستند که از کارهای ما مطلع شوند و این با همکاری اصحاب رسانه امکان پذیر خواهد است.
وی افزود: مردم ایران در طول تاریخ نشان داده اند که شعور و فهم موسیقی درست را دارا هستند؛ اما متاسفانه از طرف جامعه موسیقی تغذیه نمی شوند. ما غنی ترین فرهنگ و هنر را در کشورمان داریم اما خواننده های ما سالن اجراهایشان را با روش های دیگری پر می کنند که با هیچ استاندارد آرتیستیکی مطابقت ندارد. دغدغه ما این است که تفکری بیاید که موسیقی خوب و قابل شنیدن را به مردم معرفی کند.
کسری عزیزا با اشاره به کنسرت پیش رو و قطعات انتخاب شده برای اجرا گفت: 7 قطعه از تک آهنگ های قبلی و 4 قطعه جدید را برای این اجرا انتخاب کرده ایم. تنظیم قطعات و رهبری ارکستر را هومن موسوی برعهده دارد و ۴ قطعه با همراهی کیا کلهر اجرا خواهد شد. ما می خواهیم برگزاری کنسرت مستقل را آغاز کنیم.
سپس مهدی خان محمدی در خصوص آلبومِ عزیزا گفت: میکس و مستر آلبوم کامل شده است اما متاسفانه پخش کننده ها پیشنهادات قابل قبولی به ما نمی دهند. در واقع ما باید آلبوم را با هزینه شخصی تا مرحله فروش آماده کنیم و بعد از آن شرکت پخش کننده آن را در فروشگاه های فرهنگی هنری توزیع کرده و در نهایت آن ها سهم پخش خود را از فروش برای خود بردارند.
خان محمدی ادامه داد: 29 آذر در سالن اصلی برج آزادی روی صحنه می رویم و 10 قطعه از جمله دیوانه، شهر و… در این کنسرت اجرا می شود.
در ادامه نشست هومن موسوی در خصوص صدابرداری توضیحاتی داد و گفت: صدابرداری اجرای ما بر اساس استانداردهای بین المللی است. چرا که ریشه این موسیقی در جوامع دیگر بوده است.
موسوی با اشاره به سختی های کار حرفه ای و تخصصی ادامه داد: هر آدم عاقلی جای ما باشد به جای هزینه در موسیقی پولش را در بانک می گذارد و از سودش زندگی را سپری می کند. البته ما با عشق در این راه فعالیت می کنیم و منتی بر کسی نداریم.
کیا کلهر نیز با اشاره به کیفیت و کمیت تولید و پخش تک آهنگ در کشور گفت: ما وقتی که یک تک آهنگ را می سازیم به زمان پخش آن فکر نمی کنیم؛ بلکه هدف این است که ابتدا به سطح و کیفیت مورد نظرمان برسیم و بعد درباره زمان پخش اثر شور می کنیم.
گفتنی است که اولین کنسرت پاییزی کسری عزیزا در آخرین روزهای پاییز و 29 آذر ماه ساعت ۲۱:۳۰ در سالن برج آزادی برگزار می شود.
شایان ذکر است مخاطبان می توانند جهت تهیه بلیت این کنسرت به سامانه فروش بلیت ایران کنسرت به نشانی www.iranconcert.com مراجعه فرمایند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ