تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کتاب «سلطان سرير صبح خيران» در شاهرود رونمایی شد

0

کتاب «سلطان سرير صبح خيران» مجموعه آثار خوشنویسی استاد اسرافیل شیرچی با حضور کیوان ساکت، مهدی بهزادپور، حسین پرنیا، استاد منصور پایمرد و فاضل جمشیدی در شهرستان شاهرود در سمنان رونمایی شد.

کتاب «سلطان سرير صبح خيران» مجموعه آثار خوشنویسی اسرافیل شیرچی شامل ۲۵۰ قطعه از آثار این هنرمند خوشنویس که برای اولین بار است که در خوشنویسی کتابی در قطع «سلطانی» توسط انتشارات گویا منتشر می‌شود؛ در همايش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ در شهرستان شاهرود در استان سمنان رونمایی شد.
این مراسم رونمایی با حضور تعدادی از شخصیت‌های فرهنگی و هنری از جمله؛ اسرافیل شیرچی استاد خوشنویسی و مدرس خوشنویسی، استاد منصور پایمرد رئیس هیئت مدیره انجمن‌ دوست‌داران حافظ دفتر شیراز، مهران محمدی مدیر عامل انجمن‌ دوست‌داران حافظ دفتر شیراز، دکتر مجید پازوکی مدیر دفتر انجمن ملی دوستداران حافظ دفتر شاهرود و دبیر همايش سالانه انجمن‌های دوست‌داران حافظ در شاهرود، دکتر بهادر باقری دانشیار زبان و ادبیات پارسی دانشگاه خوارزمی و مدیر اجرایی انجمن دوستداران حافظ دفتر تهران، استاد کیوان ساکت نوازنده تار و سه‌تار، استاد حسین پرنیا نوازنده سنتور، سهیل محمودی شاعر، استاد مهدی بهزادپور استاد آواز و خواننده، فاضل جمشیدی خواننده، سید علاءالدین یاسینی نوازنده دف و خواننده موسیقی آیینی و عرفانی کُردستان، سعدالله نصیری نوازنده دیوان و خواننده کُرد، مسئولان دفاتر انجمن‌های دوست‌داران حافظ در شهرهای مختلف کشور و دیگر شخصیت‌های فرهنگی، با اجرای مهندس کورش فتاحی دبیر اجرایی دومین جشنواره «آوای ایرانی»، در شهرستان شاهرود در استان سمنان برگزار شد.

در این مراسم همچنین آثار سفالی از ساخته‌های استاد مهدی پازوکی از سفالگران شاهرود به عنوان هدیه به تعدادی هنرمندان حاضر در این جلسه رونمایی، از جمله؛ استاد اسرافیل شیرچی، استاد کیوان ساکت، استاد مهدی بهزادپور، استاد حسین پرنیا، سهیل محمودی، سعدالله نصیری و سید علاءالدین یاسینی اهدا شد.
اسرافیل شیرچی متولد ۱۳۴۱ در شهر بابل و فارغ التحصیل دانشکده هنرهای زیبا از دانشگاه تهران است. این مدرس انجمن خوشنویسان ایران تاکنون حدود ۵۰ نمایشگاه فردی و قریب به ۸۰ نمایشگاه جمعی مشترک با هنرمندان طراز اول ایرانی و خارجی را در ایران و خارج از کشور برگزار کرده است که از جمله نمایشگاه های انفرادی او می‌توان به برگزاری نمایشگاهی در مونتروی سوییس، نیویورک، نیوجرسی، دانشگاه هاروارد در آمریکا، دهلی نو در هندوستان، مونیخ در آلمان، اتحادیه اروپا و … اشاره کرد.
در زمینه انتشار کتاب نیز شیرچی ۲۰ اثر آن جمله؛ «سیمای رستم در شاهنامه»، «شرح مجموعه گل»، «باران عشق»، «خط عشق» و تحقیق و پژوهش در زمینه هنر را به چاپ رسانده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ