تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کیهان کلهر و نوازنده معروف باقلاما در صحنه تالار وحدت درخشیدند

0
کیهان کلهر نوازنده نامدار کمانچه و اردال ارزنجان نوازنده معروف باقلاما از کشور ترکیه، شب گذشته(۱۳ آذر ماه) در تالار وحدت میزبان صد ها نفر از علاقه مندان موسیقی سنتی و فولکلور بودند.
به گزارش خبرنگار هم‌آهنگ اردال ارزنجان شاگرد برجسته‌ عارف سا نوازنده افسانه‌ای ساز باقلاما منتسب به موسیقی علوی شرق ترکیه پس از سالها همکاری با کیهان کلهر نوازنده سرشناس کمانچه و آهنگساز به مدت سه شب تا پانزدهم آذر ماه در تالار وحدت به روی صحنه می روند .

شب گذشته کنسرت دونوازی باقلاما و کمانچه که بداهه نوازی بر اساس ملودی‌های کردی غرب ایران و مقام‌های علوی ترکیه بود با استقبال بی سابقه مخاطبین مواجه شد .

فضای غالب در این اثر مبتنی بر بداهه نوازی بر اساس مشترکات موسیقایی مرسوم در دو منطقه و احساسات و اندیشه‌های دو هنرمند شکل گرفته است . این کنسرت به تهیه کنندگی سهیل زارعی و با حمایت قهوه لاوازا برگزار می شود.

لازم به ذکر است که کیهان کلهر آهنگساز و نوازنده ایرانی به همراه ارزنجان در روزهای ۲۱ و ۲۲ و ۲۳ شهریورماه در تالار وحدت به همنوازی کمانچه و باقلاما پرداختند.

این دو هنرمند پیش از این نیز در کشورهای بسیاری کنسرت داده بودند و در ایران هم آلبوم «تا بیکران دوردست» که به بداهه‌نوازی این دو نوازنده اختصاص داشت منتشر شده بود.

در ادامه میتوانید عکس های علیرضا صفرنژاد را مشاهده کنید.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ