تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

سورپرایز «روناک» در شب یلدا

0

کیوان علی محمدی ازانتشار چهارمین آلبوم روناک تا برنامه کنسرت های این گروه در تهران ،  کیش واهواز خبر داد.

کیوان علی محمدی سرپرست گروه روناک در گفت وگو با خبرنگار هم آهنگ از برنامه های گروه روناک بعد از محرم وصفر گفت: قرار است چهارمین آلبوم روناک را منتشر کنیم در حال جمع اوری این آلبوم هستیم فعلا چند قطعه تنظیم کرده ایم احتمال دارد ماه آینده ضبط کارها را شروع کنیم .
وی افزود:  فعلا اسم آلبوم را نمی توانم بگویم ولی آلبوم متفاوتی است قرار است در بخش سنتی یک خواننده اضافه کنیم ، یک خواننده هم پاپ سنتی می خواند که بسیار معروف است  فعلا نمی توانم نام آنها را ذکر کنم .
سرپرست گروه روناک در ادامه با اشاره به اجراهای این گروه گفت: ماه آینده گروه روناک سه برنامه دارد ؛یکی از برنامه ها سورپزایز بزرگی است که برای  شب یلدا تدارک دیده شده است؛ قرار است کنسرت متفاوتی در نمایشگاه بین المللی یا برج میلاد داشته باشیم البته قبل از شب یلدا در تاریخ های ۲۵ و۲۶ اجرایی در کیش و اهواز داریم .

علی محمدی در خصوص ویژگی بارز گروه روناک گفت: اتفاق خوبی که برای گروه روناک افتاده است این است که این گروه به تعداد شهرستان ها خواننده دارد هر خواننده که در روناک است مال قطعه ای از ایران است ؛ این ویژگی روناک را از دیگر گروهها متمایز کرده است همچنین لباس های محلی که این خوانندگان پوشیده اند؛ تنها گروهی است که ۱۰ خواننده دارد . هدف ما این است که در کنار هم کل ایران را تشکیل دهیم و از بزرگترین گنجینه موسیقی اقوام نگهداری کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که با توجه به فعالیت ده ساله گروه روناک آیا فکر می کنید این گروه توانسته جایگاه خود را در بین مخاطبان به دست بیاوردخاطر نشان کرد:

گروه روناک تا کنون اسپانسر نداشته است کسی نبوده که از این گروه از نظر مالی وتبلیغاتی  حمایت کند ولی با این شرایط توانست در بین مردم جایگاه خوبی به دست بیاورد .روناک یک شبه نیامد که زود برود ؛ ما آرام آرام جایگاه خود را به دست آوردیم برای همین فکر می کنم تا کنون این گروه نسبت به گروههای دیگر که در یک ماه سر صدای زیادی کردند وبه سرعت از بین رفتند موفق بوده است.
محمدی اضافه کرد: در این مدت این گروه اسپانسری نداشته  است، خوشحال می شوم کسی پیدا شود واز روناک حمایت کند.

این خواننده خاطر نشان کرد: درگروه روناک بخش های مختلفی از موسیقی آذری (استاد ایاز شجاعی) ،بلوچی ( گل محمد گلی ) ، لری (مهران غضنفری)  ، بختیاری (دیدار محمودی ) ، بندری(محمد جهان ) و کردی(کیوان علی محمدی)   وجود دارد، که باعث شده است که این گروه متفاوت باشد.
وی درباره تغییراتی که روناک با آن مواجه بود توضیح داد: بزرگترین تغییر در روناک این بود که علاوه بر چند گویش محلی زبان های انگلیسی ،عربی و… را به گروه اضافه کردیم . روناک در دوران فعالیت خود در۲۰ الی ۲۵ کشور اروپایی کنسرت اجرا کرده است ؛ دو ماه پیش  هم به فستیوال بزرگ عراق رفتیم ودر آنجا اجرایی داشتیم که این اجرا با استقبال خوبی مواجه شد.
سرپرست گروه روناک یادآور شد: بارها در اسپانیا به ما گفتند می توانید سرود ملی  ما را اجرا کنید وما هم آهنگ ملی آن کشور را تنظیم وبا همان کیفیت اجرا کردیم و این عمل مورد استقبال سفیر ایران در اسپانیا قرار گرفت.

وی در خاتمه گفت: دوست دارم همه خوانندگانی که تا به حال کشف نشده اند را پیدا کنم  وکاری برای آنها بسازم  . چند نفر در گروه ما خواننده اصلی هستند مثل استاد ایاز،چون سعی کردم همیشه در آلبومم تغییراتی وجود داشته باشد از خوانندگانی که ثابت نبودند استفاده کرده ام.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ