تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کنسرت استاد «کیوان ساکت» در دلیجان برگزار شد

0

کنسرت استاد «کیوان ساکت» نوازنده سرشناس تار و سه تار در دلیجان در استان مرکزی برگزار شد و مردم این شهرستان با صدای تار این نوازنده مطرح موسیقی ایران ندای «ای ایران» سردادند.

استاد «کیوان ساکت» ـ نوازنده سرشناس تار، سه تار، آهنگساز و استاد دانشگاه که به همراه دکتر «مجید پازوکی» ـ تهیه‌کننده آثار موسیقایی و سینمایی و همچنین «مهدی بهزادپور» معروف به بهزاد ـ خواننده قدیمی موسیقی اصیل ایرانی و استاد آواز، به عنوان اعضای هیئت داوران دومین دوره جشنواره «آوای ایرانی» در شهرستان دلیجان حضور پیدا کرده بود در جدیدترین کنسرت خود با ساز تار به همراه پیانوی «بهنام ابوالقاسم» در سالن مجتمع فرهنگی و هنری شهرستان دلیجان در استان مرکزی روی صحنه رفت.
قطعاتی که در جدیدترین کنسرت استاد «کیوان ساکت» در شهرستان دلیجان اجرا شد عبارتند از: «یادگار خون سرو» به آهنگسازی کیوان ساکت، «مارش تورک» به آهنگسازی موتزارت، «افسوس» به آهنگسازی کیوان ساکت، «رقص 5 برامس» به آهنگسازی برامس، «پاداش» به آهنگسازی مونتی و بداهه‌نوازی در دستگاه شور و آواز دشتی به همراه پیانوی بهنام ابوالقاسم.
در ادامه این برنامه که اجرای آن را مهندس «کورش فتاحی» مجری توانا و باسابقه دلیجانی برعهده داشت، استاد کیوان ساکت از استاد مهدی بهزادپور معروف به بهزاد درخواست کرد که با صدای خود آنها را در این کنسرت همراهی کند که این خواننده قدیمی موسیقی ایران با اجرای یک آواز با صدای دلنشین خود و همچنین خواندن آهنگ «آی دنیا» حاضران در سالن را به وجد آورد.
استاد کیوان ساکت در آخرین بخش این برنامه، آهنگ «ای ایران» را نواختند که همه حاضران در سالن به صورت ایستاده آن را با صدا تار این نوازنده مطرح موسیقی ایران خواندند.
در بخش پایانی این مراسم، مهندس محمد کُردی فرماندار دلیجان با اهدای لوح تقدیر و تندیس دومین دوره جشنواره «آوای ایرانی» از زحمات چندین ساله استاد کیوان ساکت تقدیر کرد و این نوازنده پیشکسوت موسیقی ایران یکی از آثار تصویری خود را به فرماندار شهرستان دلیجان اهدا کرد.
مهندس محمد کُردی در مورد تارنوازی استاد کیوان ساکت گفت: امروز در محضر استاد کیوان ساکت و صدای دلنشین استاد مهدی بهزادپور خیلی لذت بردیم؛ شاه بیت این کنسرت، اجرا سرود مقدس «ای ایران» بود که با زیبایی هر چه تمامتر نواخته شد. ساز تار بسیار قدیمی است و یکی از خصوصیات بارز استاد ساکت، تلفبیق موسیقی سنتی با موسیقی کلاسیک است که شما قطعاتی از آن را امروز شنیدید و یاد سلف شایسته خود استاد علینقی وزیری و همچنین دیگر استادان و بزرگان حوزه تار از جمله؛ استاد شهنازی و استاد علیزاده و … را زنده نگه داشتند.

عکس‌ها: منصور جهانی

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ