تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

تور کنسرت های کیوان ساکت شروع می شود

0

کیوان ساکت از اجرای کنسرتی با محمد سریر در بزرگترین فستیوال هونگ کونگ تا تور کنسرت های خود در آمریکا وکشورهای دیگر خبر داد.
کیوان ساکت در گفت گو با خبرنگار هم‌آهنگ در خصوص این اجرا گفت: دوشنبه و پنج شنبه قرار است در بزرکترین فستیوال چین (هونگ کونگ) با دکتر محمد سریر، دختر او و پسرم اجرایی داشته باشیم. دومین بار است که برای اجرا به هونگ کونگ می روم.

وی افزود: نخستین بار که برای برگزاری کنسرتی به این کشور رفتم تجربه واجرای موفقیت آمیزی داشتم.
ساکت با اشاره به این فستیوال گفت: بسیاری از کشورهای دنیا در این برنامه شرکت کرده اند. ما هم به عنوان گروه برگزیده موسیقی ایرانی در این برنامه حضور داریم. قرار است علاوه بر کنسرت کارگاه های آموزشی هم برگزار کنم.

این آهنگساز درباره قطعاتی که قرار است در این کنسرت اجرا شود توضیح داد: چون هونگ کونگ فضای خاصی دارد و با اروپا، کانادا وآمریکا بسیار متفاوت است، قطعات ویژه ای را آماده کرده ایم که شاید بتوان گفت که هنوز اجرا نشده، ویژه آنجا طراحی شده است. قطعات بیشتر براساس فضا سازی بر روی موضوع های ایرانی و تلفیقی یعنی«ایرانی وجهانی» است.
آهنگساز آلبوم «شرق و غرب» با اشاره به تور کنسرت های خود در کشور های دیگر خاطر نشان کرد: در کشورهای اروپا، لندن، کانادا و آمریکا اجراهایی خواهم داشت. بعد از کنسرت ۷ نوامبر چین اجرای مستقلی در لندن دارم. ۹ و۱۱ دسامبر هم درتورنتو و واترلو اجراهایی خواهم داشت و قرار است در تورنتو کارگاه های آموزشی هم بر پا کنم .همچنین قرار است کنسرت لندن را به همراه دکتر سروش عازمی خواه اجرا کنم وهمچنین دریکی از دانشگاههای این منطقه چند کارگاه آموزشی هم داشته باشم.
وی با اشاره به تاریخ اجرای آمریکا گفت: اگر بتوانم تاریخ کنسرت آمریکا را جلو بیاندازم بلا فاصله به آنجا می روم اگر این امکان فراهم نشد پس از بازگشت به ایران به آمریکا می روم.

آهنگساز آلبوم «می تراود مهتاب» در خصوص تور کنسرت های داخلی گفت: مسافرت من یک ماه طول می کشد ولیکن برای اجرا های داخل کشور و همچنین امتحانات دانشگاه اوایل دی حتما تهران هستم.

ساکت در خصوص انتشار کتاب تازه اش خاطر نشان کرد : به زودی کتاب نفیسی چاپ خواهم کرد؛ این کتاب درباره گزیده ردیف کاربردی است، پیش از این هم گفته بودم این کتاب منتشر می شود اما با توجه به توصیه های استاد فخرالدینی و روشن روان برای غنی تر کردن چاپ کتاب را عقب انداختم و توصیه های این دو استاد را در کتاب لحاظ کردم .

وی در خاتمه افزود: کتاب «گزیده ردیف کاربردی موسیقی ملی ایران» با خط غلامحسین امیر خوانی نوشته شده که در آن ازچند مقدمه و یادداشت های فرهنگ شریف، روشن روان، فخرالدینی و سریر استفاده شده است که در مورد موسیقی ایران و آنالیز و تجزیه و تحلیل ردیف های موسیقی است به جزء این چند آلبوم آماده کرده ام که فکر می کنم بتوانم اوایل سال آینده منتشر کنم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ