ماحور نخستین قدم حمایت از کودکان کار دردنیا است

0

هم‌آهنگ – سارا (سمیه) صادقی: در نشست خبری تاسیس آکادمی کودکان کار دشوار عنوان شد
ماحور نخستین قدم حمایت از کودکان کار دردنیا است/ ماحور نیاز به حمایت دارد
نشست خبری تاسیس اولین آکادمی موسیقی کودکان کار ماحور با حضور مهدی یغمایی ، باربد بابایی ، پوریا حیدری وموسسین کانون محتاب در سازمان فرهنگی هنری شهرداری برگزار شد.
باربد بابایی با بیان اینکه تاسیس آکادمی کودکان کار بهترین اتفاقی بوده که در این سالها رخ داده است گفت: با تاسیس آکادمی ماحور، کودکان کار می توانند در حیطه موسیقی آموزش ببینند این بهترین اتفاقی ست که تاکنون رخ داده است شاید این کودکان در آینده مدرسان این آموزشگاه شوند.
در ابتدای نشست شیرین حیدری موسس کانون مهتاب درخصوص راه اندازی این کانون گفت: این کانون برای کودکانی تاسیس شده که به لحاظ اقتصادی واجتماعی در شرایط دشواری به سر می برند ومجبور به کار هستند . چون مشاهده کردیم کودکان کار آینده ای ندارند وسراغ بازار کار رفته اند ؛تصمیم گرفتیم کار جدیدی را برای آنها انجام دهیم وچون اغلب آنها کودکان با استعدادی هستند به همین منظور خواستیم استعداد وتوانایی آنها را کشف کنیم وکسانی که دارای این توانایی هستند را پرورش دهیم.
وی افزود: ما فعلا از دروازه غار شروع کردیم و قرار است کل تهران را پوشش دهیم . تصمیم گرفته ایم اول آرامش را به آنها هدیه کنیم و بعد مراحل آموزشی را شروع کنیم تا شکوفا شوند. به همین منظور بخش مددکاری ما در صدد آسیب شناسی این کودکان است.

باربد بابایی مجری وکارگردان از دلیل همکاری خود دراین پروژه گفت و توضیح داد : پروژه ماحور در حقیقت به دنبال استعداد یابی کودکان نوازنده است که در کنار خیابان ها ساز می نوازند. نخستین بار است که شاهد اتفاق به این بزرگی هستیم ؛ ما قصد داریم با دنبال کردن این پروژه کودکان با استعداد در عرصه موسیقی را شناسایی وبه آنها آموزش های لازم را بدهیم.
وی افزود: با امکاناتی که شهرداری برای کمک به این پروژه در اختیار ماحور گذاشته است مطمئنم اتفاقات خوبی رخ خواهد داد . برای کمک واسپانسر شدن این پروژه ارگان های دیگر هم اعلام آمادگی کرده اند که امیدوارم با این روند پروژه دائمی شود.

بابایی با اشاره به حضور این کودکان در کنسرت ها گفت: طی صحبت هایی که با پوریا حیدری داشتم تصمیم گرفتیم که شرایطی را مهیا کنیم تا بتوانیم در کنسرت ها ساعاتی را برای هنر نمایی این کودکان داشته باشیم . همانطور که می دانید دردنیا نوازندگان خیابانی بسیاری وجود دارند ولی هیچ کاری برای آنها انجام نمی شود که به رشد وپیشرفتشان کمک کند. برای همین می توانم بگویم پروژه ماحور نخستین قدم کمک به کودکان دنیا است.
وی افزود: شاید هنرمندان بتوانند این کودکان را تحت پوشش خود قرار دهند ولی این کافی نیست. چون نیاز است که این موج همگانی شود . ما همچنان در صدا و سیما محدودیت نشان دادن ساز داریم واین در حالی است که باید این سازمان به این کودکان کمک کند. با ساخت تیزر وویدیو کلیپ قطعا می توانیم به دیده شدن این کودکان کمک کنیم.
پوریا حیدری آهنگساز وتنظیم کننده مطرح کشور در ادامه این نشست گفت: از مردم کمک خواستیم تا این کودکان را به ما معرفی کنند . تعداد آنها بسیار زیاد است و بعضی از آنها نوازندگان بسیار خوبی هستند. از بین کسانی که معرفی شده بودند ۵۰ نفر را برای آموزش انتخاب کردیم . این کودکان قابلیت آن را دارند که اتفاقات خوبی برایشان رخ دهد.
وی در خصوص نحوه آموزش وساعت حضور این کودکان توضیح داد: برخی از دوستان ارکستر سمفونیک لطف کردند وبحث تعلیم آنها را بر عهده گرفتند . چون این بچه ها کودکان کار هستند تصمیم گرفتیم اسپانسری برای آنها در نظر بگیریم تا زمان هایی که کلاس های آموزشی آنها شروع می شود مبلغی به آنها پرداخت شود تا به این طریق هزینه آنها هم تامین شود.
این آهنگساز با بیان اینکه قصد ما از تاسیس این آموزشگاه آموزش تمام کودکان خیابانی نیست توضیح داد: هدف ما از تاسیس این آموزشگاه استعداد یابی کودکانی است که متفاوت هستند ما تصمیم داریم با شناسایی این کودکان آنها را تغیب کنیم که ساز را خوب بیاموزند تا به این طریق بتوانیم راهی را برای رشد وپیشرفت آنها باز کنیم.

در پایان نشست مهدی یغمایی خواننده ومدرس آواز درباره کودکان کار گفت: اغلب کودکان کار بچه هایی هستند که بدون آنکه آموزشی ببینند ساز را خوب می نوازند این کودکان نیاز به حمایت دارند تا بتوانند رشد کنند . تاسیس آکادمی موسیقی ماحور اتفاق بزرگی است که برای دوام خود نیاز به حمایت اسپانسر های بخش های خصوصی دارد . قطعا با حمایت این ارگان ها شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

منبع: اختصاصی هم‌آهنگ

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

دیدگاه‌ها غیرفعال میباشند.