تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کوروش انوش :آلبوم را تقدیم موزه صلح می کنم

0

آلبوم دستامو دریاب تازه ترین اثر کوروش انوش خواننده ایرانی وبین المللی ارکستر ملی سوئیس به سبک پاپ کلاسیک است وبرای اولین بار به زبان فارسی با نظارت دکتر سریر ، اکبر آزاد ، افشین یدالهی وپرستو رشیدی در تهران ضبط شده است .
مراسم رونمایی از آلبوم دستامو دریاب عصر سه شنبه ۲۳ شهریورماه با حضور تعدادی از هنرمندان سرشناس موسیقی ،ادبیات وسینمای کشور در «تالار امیر خانی »خانه هنرمندان برگزار شد.

محمد سریر در ابتدای این مراسم با اشاره به آشنایی خود با کوروش انوش گفت: حدود چهل سال قبل با انوش دیداری داشتم در ان زمان درحال جمع اوری اطلاعاتی بود .این البوم با یک فکر وتجربه چند ساله جمع اوری شده است .کاری که کوروش انوش کرد متکی به بینش ودانش بود .
وی افزود: ریتم موجب جذابیت وجاذبه های موسیقی می شود ؛ حوزه تنظیم خیلی مهم است چون با ابزار های محدودی ورود می کند برای همین همه تنظیم های ما یک جور است.وقتی مرجع یک تنظیم کننده مشخص است ؛محمود میرزایی در تنظیم خیلی خلاق است در این اثر هم توانایی وذوق خود را نشان داده است.

این آهنگساز در خصوص اشعار این البوم خاطر نشان کرد: افشین یدالهی شاعر توانمندی است که با او همکاری دارم او نگاه ویژه ای به شعر دارد قطعات بسیاری از او در این البوم هست . قطعات دیگر آلبوم از علیرضا بدیع و کوروش انوش است ؛ تعجب کردم وقتی دیدم برخی از قطعات البوم را خود انوش گفته است .خیلی سخت است در این آشفته بازار مطابق با سلیقه ها پیش بروی . فکر می کنم در این آلبوم تنظیم نغمه ها و پیوند ها دارای هویت و ریشه است تا حدی متعهدانه کار شده است.

محمد علی بهمنی در ادامه گفت: آشنایی من با کوروش انوش ۵ الی ۶ سال خواهد بود از همان دیدار اول محو شخصیت و رفتار او شدم این موضوع موجب شد با او درآلبوم تازه اش همکاری داشته باشم. انوش با پیگیری وشناختی که داشت قطعات خوبی را برای آلبوم جمع آوری کرد. این آلبوم اتفاق شگفتی است .

میر زمانی در ادامه گفت: در سال ۸۳ با انوش آشنا شدم در آن روز ها با او ارتباط کاری داشتم ، خوشحالم امروز این کارشان به ثمر رسیده است . از همان روزهای اول شاهد بودم که انوش با چه عشقی اشعار را انتخاب می کرد ، برای این انتخاب به او تبریک می گم ،او در این آلبومش از کمک دو ستون محکم واستوار استاد علی بهمنی وسریر استفاده کرده است . امیدوارم همچنان شاهد شکوفایی ومعرفی کارهای او باشیم.

کوروش انوش سخنران دیگری بود در خصوص انتشار این آلبوم گفت در خارج از ایران فرصت های بسیاری برای من وجود داشت ولی به عنوان یک ایرانی به خودم اجازه ندادم که بخواهم رفتار غیر اخلاقی کنم که شایسته این هنر ومردم نباشد.
وی افزود: شکل گرفتن این اثر موسیقیایی مطمئنا از وجود وبرکت اساتید بزرگ ایران است وفقط تلاش کردم قسمت هایی از زندگی خودم را به صورت موسیقی با کلام انتقال دهم .
خواننده آلبوم دستامو دریاب در ادامه گفت: این البوم متشکل از ۱۱ ترک است که همه آهنگ ها نشانگر پیام دوستی وعشق هستند. پیام صلح ودوستی را مدیون اساتید بزرگی چون محمد علی بهمنی ، محمد سریر ودیگر دوستان هستم .
وی در پایان افزود: هزینه های آلبوم صرف امور خیریه می شود ، این آلبوم را تقدیم موزه صلح می کنم.
محمد سریر، علیرضا بدیع ، میرزمانی محمد علی بهمنی آلبوم دستامو دریاب را رونمایی کردند به این ترتیب مراسم به پایان رسید.
آلبوم «دستامو دریاب» به آهنگسازی، تهیه‌کنندگی و با صدای کوروش انوش هنرمند ایرانی الاصل مقیم سویس و خواننده بین‌المللی ارکستر ملی سوئیس به سبک موسیقی پاپ و کلاسیک با نظارت محمد سریر و با غزل‌هایی از محمد علی بهمنی، اکبر آزاد، افشین یدالهی، علیرضا بدیع، سامیه سلیمی و پرستو رشیدی روز یکشنبه ۱۰ مردادماه جاری با مدیریت صدرالدین حسین‌خانی توسط مؤسسه نغمه سرای روژین و توسط پخش هنر شهر منتشر می‌شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ