تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

قطعه «مرا ببخش» به آهنگسازی میدیا فرج نژاد منتشر شد

0

قطعه «مرا ببخش» به آهنگسازی میدیا فرج نژاد و خوانندگی ترکاش با سروده ای از علیرضا کلیایی در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

قطعه‌ «مرا ببخش» به آهنگسازی میدیا فرج‌نژاد و صدای ترکاش چهارشنبه ۳۰ آبان منتشر شد. در این قطعه که از سوی «آوای سوته دلان» منتشر شده علیرضا کلیایی شاعر و مهدی باقریان به عنوان تهیه کننده حضور دارند.

میدیا فرج‌نژاد درباره این قطعه گفت: «مرا ببخش» برای من تجربه جدید و چالش جذابی است. در این کار سعی کرده‌ام فرمت‌های مختلف تنظیم در موسیقی را که در دهه‌های مختلف و در نقاط مختلف دنیا مرسوم بوده است با موسیقی ایرانی تلفیق کنم. در واقع ارکستراسیونی که متعلق به موسیقی ما نیست، به خدمت موسیقی ایرانی درآمده و در نهایت هم آنچه شنیده می‌شود از حس و حال موسیقی ایرانی جدا نیست.

وی افزود: اگر احساس کنم تنظیم قطعه‌ای نیاز دارد که در آن به سمت موسیقی دهه هفتاد فرانسه بروم، یا اینکه نیاز باشد از موسیقی الکترونیک استفاده کنم حتما این کار را می‌کنم. یکی از تجربی‌ترین بخش‌های رزومه کاری‌ام همین همکاری با آقای ترکاش است. در این اثر آوازها و خط ملودی کاملا ایرانی است. در سازبندی ساز ایرانی داریم اما در تنظیم فرمت‌های خاصی را به کار بسته‌ام. در ژانربندی هم هیچ اصراری ندارم که این اثر موسیقی سنتی ایرانی باشد.

این آهنگساز موسیقی ایرانی در پایان درباره خواننده تازه‌ترین اثرش گفت:‌ خواننده این قطعه ترکاش است. به جرات می‌توانم بگویم که از نظر گستره صوتی، تکنیک و جنس صدا یکی از بهترین خوانندگانی است که تاکنون دیده‌ام. سواد موسیقی کافی دارد و موسیقی مقامی را می‌شناسد و آواز کلاسیک هم کار کرده است. هوش خوانندگی بالایی هم دارد البته بارها از خودم پرسیده‌ام که در چنین دوره‌ای خواننده‌ای مانند ترکاش که ابزار درستی دارد چرا شناخته شده نیست. این مسئله انگیزه‌ای شد که حتی الامکان فضای شنیده شدن بیشتر را برای این دست خواننده‌های توانا فراهم کنم. البته پیش تر هم با خوانندگان جوان و هم نسل کار کرده‌ام و همیشه دوست داشتم که برای آنها راهگشا باشم.

بهنام ابوالقاسم نوازنده پیانو، پدرام فریوسفی نوازنده ویلن و ویولا، آتنا اشتیاقی نوازنده ویولنسل، پیمان توسلی نوازنده سازهای الکترونیک، تینا بخشی طراح لباس و گریم، فرشاد عظیمی مجری گریم، معین هاشمی‌نسب عکس، میلاد فاتحی طراح گرافیک دیگر عوامل اجرایی این قطعه را تشکیل می دهند. ضبط، میکس و مسترینگ این اثر در استودیو ۵۴ انجام شده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ