تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

نشست خبری میلاد درخشانی در تالار حافظ برگزار شد

0

نشست خبری تازه ترین کنسرت میلاد درخشانی در حالی برگزار شد که این نوازنده و خواننده از شرایط حضور یک گروه حرفه ای در عرصه موسیقی و اجراهای زنده سخن گفت.
نشست خبری جدیدترین کنسرت میلاد درخشانی؛ نوازنده و آهنگساز عرصه موسیقی روز سه شنبه ۱۰ بهمن ماه در تالار حافظ تهران برگزار شد.
در ابتدای این نشست درخشانی از جزییات کنسرت پیش روی خود پرده برداشت و اظهار داشت: گروه ما در این کنسرت در دوبخش با کلام و بی کلام و با حضور تعدادی از نوازندگان مطرح موسیقی کشورمان با اجرای بخش هایی از آلبوم «اشارات نظر» در تالار وحدت تهران برگزار می شود.
وی با بیان اینکه این کنسرت شبیه برنامه ای است که چندی پیش در جریان برگزاری بخش تلفیقی سی و دومین جشنواره موسیقی فجر در برج آزادی اجرا شد، گفت: تلاش داریم تا با اضافه کردن قطعات جدید از آلبوم جدید فضای کنسرت را مقداری تغییر دهیم. این کنسرت در واقع آخرین کنسرت آلبوم «اشارات نظر» خواهد بود و ما در سال جدید وارد پروسه تازه ای از فعالیت های خودمان با تولید آلبوم ها و اجراهای جدیدی خواهیم شد.
این آهنگساز با ابراز خوشحالی از اجرای این کنسرت گفت: در این اجرا افتخار حضور و همراهی تعدادی از نوازندگان موسیقی کشورمان را دارم که تمامی آنها از نوازندگان حرفه ای هستند.
من همواره تلاش کردم ۱۵ قطعه را برای هر کنسرت آماده کنم که مطابق با حال و هوای اجراها باشد. تجربه نشان داده که انرژی مخاطب در جریان برگزاری یک کنسرت کمک بسیار زیادی به گروه اجرایی می کند. حتی در مواردی هم پیش آمده که به ابتکار همان گروه اجرایی فضا به سمت بداهه نوازی نیز پیش می رود که هم برای ما و هم برای مخاطب جذاب تر است.
درخشانی در ادامه اعضای گروه خود را معرفی کرد و گفت: پدرام درخشانی نوازنده سنتور، رضا تاج بخش نوازنده گیتاربیس، ژوبین کلهر نوازنده کمانچه، مصطفی شعبانی نوازنده کلارینت، صالح کیوان نوازنده درامز، امیرعلی رحمانی نوازنده پرکاشن و محمد شریعت نوازنده کیبورد هنرمندانی هستند که من را در اجرای این کنسرت یاری می کنند البته من تا به امروز این فرصت را نداشتم که بتوانم در کنار رضا تاج بخش اجرای زنده ای را داشته باشم اما برنامه ریزی ها به گونه ای انجام گرفت تا بتوانیم در این اجرا از وی استفاده کنیم که البته با توجه به تخصص او در نوازندگی پیانو و حضورش در این کنسرت به عنوان نوازنده گیتاربیس از جهاتی می تواند جالب توجه باشد.

خواننده «اشارات نظر» در ادامه تصریح کرد: متاسفانه در ایران گروهها نمی توانند منسجم باشند.
به دلیل شرایط کاری و دلایل اقتصادی موجود نمی توانیم یک گروه ثابت از موزیسین ها و نوازندگان حرفه ای موسیقی داشته باشیم، بنابراین فضا به گونه ای برنامه ریزی می شود که ما شاهد حضور یک نوازنده در چند گروه هستیم که این فرآیند منطبق با شرایط اجرای استاندارد گروه های حرفه ای در دنیا نیست اما باید بپذیریم که این شرایط در کشور ما وجود دارد و تا زمانی که فکری به حال آن نکنیم فضا به همان گونه باقی خواهد ماند البته من طی سال های اخیر تمام تلاش خود را به کار گرفتم تا با هنرمندانی در اجراهای زنده کار کنم که دغدغه موسیقایی دارند. چرا که اگر این اتفاق در یک فضای موسیقایی انجام نپذیرد ما شاهد یک اجرای معمولی و دم دستی خواهیم بود که مورد رضایت مخاطب هم نیست.
میلاد درخشانی همچنین گفت: جدیدترین آلبوم من در فضای با کلام ارایه می شود .تالار وحدت هم مانند دیگر تالارهای اجرای موسیقی فضای مناسبی برای یک اجرای زنده است که ما در این پروسه زمانی تصمیم گرفتیم کنسرت «اشارات نظر» را در این مجموعه برگزار کنیم و فکر می کنم تصمیم عجیبی هم گرفتیم چرا که بر این باورم که این اعتبار و درجه از موسیقی را برخوردار هستیم که می تواند شایسته اجرا در تالار وحدت باشد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ