تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

محمدجلیل عندلیبی: هشت سال به اعتراض از کپی رایت اثری منتشر نکردم

0

هم آهنگ-سارا صادقی: محمدجلیل عندلیبی، آهنگ ساز پیشکسوت به زودی پنج آلبوم موسیقی را هم زمان با هم منتشر می کند.

جلیل عندلیبی با اعلام خبرانتشارآلبوم های جدید خود به هم آهنگ گفت: پنج آلبوم جدید در دست انتشار دارم، که به دلیل مشکلاتی که تاکنون داشته ام؛ این آلبوم ها با هشت سال تاخیر به زودی منتشر می شود.

این آهنگساز با اشاره به آلبوم های تازه ای که قرار است به زودی منتشر شود توضیح داد: تاکنون ۱۰ آلبوم آماده انتشارکرده ام که تمامی آن ها مجوز گرفته است که از این میان پنج آلبوم را برای انتشار انتخاب کرده ام. نخستین آلبوم ام ؛ آلبوم «تولد دف» است که با صدای زنده یاد رضوی سروستانی ضبط شده که این آلبوم بیانگر تاریخچه ورود دف به ارکستر ایرانی است.
وی افزود: اثر دوم ام به نام «وطنم خوش تر» با اجرای سالار عقیلی وآهنگسازی خودم است. سومین آن ها نی «صبوحی زدگان» با صدای رسول شریفی است که از صدای خوبی برخوردار است. وی یکی از خوانند گان نوظهور است . چهارمین آلبومم ،آلبوم «با قدسیان ۴» و باصدای علی اسماعیلی؛ اثری عرفانی است که «سرو اعظم » اسم خدایی آن است و پنجمین آلبوم ام به نام «تنگ شکر» با صدای دکتر احمد کامیار است.
عندلیبی با اشاره به آلبوم مشترک خود با صدای مرحوم سید نورالدین رضوی سروستانی یاد آور شد: این کار مربوط است به کنسرتی که در سال ۱۳۵۶ در مجموعهٔ تئاتر شهر برگزار شد
این آهنگ ساز از دلیل غیبت هشت ساله خود و همچنین تاخیر درانتشار آلبومش گفت: در طول هشت سال اتفاقات زیادی برای من رخ داد. مدتی خارج از ایران بودم . سپس به ایران آمدم ودرگیر بیماری شدم ، منتهی ارتباطاتم را قطع نکردم ومشغول نگارش کتاب دف و سنتور بودم که به زودی منتشر می شوند .همچنین هشت سال به اعتراض از کپی رایت کاری منتشر نکردم ولی امسال تصمیم گرفتم پنج آلبوم خود را منتشر کنم.
وی با انتقاد از عدم رعایت کپی رایت گفت: هنرمند کشش می خواهد ، درست نیست که زحمات چند ساله ما را به راحتی دانلود یا کپی کنند . از مردم خواهش می کنم همان طور که برای غذای جسم اشان هزینه می کنند برای روحشان هم، هزینه کنند .از مردم سوال می کنم که چرا برای غذای روحشان هزینه ای نمی کنند؟
این آهنگساز در ادامه از رونمایی پنج آلبوم تازه خود خبر داد و تصریح کرد: دو ماه دیگر تصمیم دارم در تالار وحدت مراسم رونمایی برای پنج آلبوم تازه خود برگزار کنم که تاریخ دقیق آن هنوز مشخص نشده است.
سرپرست گروه موسیقی «مولانا» همچنین از اجرای کنسرت تازه ای که در پیش دارد خبر داد ودر این باره گفت: بامداد فلاحتی خواننده خوش صدایی است که قرار است با همکاری او کنسرتی برگزار کنیم. در حال حاضر مشغول مذاکره با مسولان کاخ نیاوران هستیم که به زودی کنسرتی عارفانه وپر انرژی در آنجا داشته باشیم. بیشتر قطعات این کنسرت با بداهه نوازی همراه است تنها چند قطعه مثل کاروان با اشعار مولانا وعطار نیشابوری به صورت آواز خوانده می شود.

منبع: اختصاصی هم‌آهنگ

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ