تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«سیاه مشق» مختاباد رونمایی شد

0

مراسم رونمایی از آلبوم «سیاه مشق» به خوانندگی عبدالحسین مختاباد وآهنگسازی بهزاد خدارحمی ۴ مرداد ماه در خانه‌ هنرمندان ایران برگزار شد.
در این مراسم احمد مسجد جامعی و ولی الله شجاع پوریان اعضای شورای اسلامی شهر تهران، محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری، محمد سریر رئیس شورای عالی خانه هنرمندان و رئیس هیات مدیره خانه موسیقی و جمعی از پیشکسوتان موسیقی حضور داشتند.

درابتدای مراسم مسجد جامعی گفت: ما به دکتر مختاباد ارادت ویژه ای داریم ،او از خانواده اهل هنر است و من به درخواست این استاد در این مراسم حضور پیدا کردم. زمانی استاد شجریان راجع به تاثیر گذاری صدای یکی از خوانندگان قدیمی حرف جالبی زد ؛گفت فلان خواننده به دلیل روحیه واخلاقش صدای تاثیر گذاری دارد. به نظر من کارهای مختاباد هم باعث گرمی صدایش شده است.

وی با بیان این که توجه به هنر می تواند سنت های کهن این مرز و بوم را زنده کند، خاطر نشان کرد: ظرفیت های جدید در بخش هنر پنهان است که باید ملاک ها و معیارها را شناسایی کرد. روز آمد کردن سنت ها می تواند به توسعه هنر منجر شود که در این زمینه مختاباد توانست در حوزه تجربی و تئوری موسیقی آثار ارزشمندی را برای جامعه خلق کند.

در ادامه مراسم مختاباد خواننده آلبوم سیاه مشق گفت: همیشه شاهد آن هستیم که مرگ یک هنرمند موجب دور هم جمع شدن هنرمندان شده است. امیدوارم حوادث خوب ما را دور هم جمع کند. درخت فرهنگ ایران آنقدر بزرگ است که ما نمی توانیم برای خلق اثری ادعایی داشته باشیم .
وی افزود: آلبوم سیاه مشق شامل ۹ آهنگ است. در این آلبوم سعی شده است از آثار ماندگار خوانندگان و نوازندگان گذشته بهره لازم برده شود چرا که هنر اصیل ایرانی غنی و ارزشمند است. امیدوارم مورد استقبال مخاطبان قرار گیرد. از همه تشکر می کنم که در این مراسم حضور پیدا کردند وعذر خواهی برای چنین مکان کوچکی. در این رونمایی سعی شده تا پیشکسوتان و صاحب نظران موسیقی را دور هم جمع کنیم و از نظرات آنها استفاده ممکن را ببریم.
بهزاد خدارحمی گفت: این آلبوم با تضنیف سرگشته شروع می شود وبا انقضار به پایان می رسد. دوستان برای انتشار این آلبوم زحمات بسیاری کشیدند، ماقدر دان همه آنها هستم.
در ادامه محمد سریرگفت: آثار مختاباد همچون گذشته طراوت و زنده بودن خود را میان مخاطبانش حفظ کرده است. صدای این خواننده هم از نظر کیفیت یگانه است و هم اینکه ما را به موسیقی ملی نزدیک می کند.
محمود صلاحی رئیس سازمان فرهنگی و هنری شهرداری در این مراسم با بیان اینکه بزرگان موسیقی همیشه از شعر مدد می گیرند خاطر نشان کرد: عبدالحسین مختاباد برای جامعه ادبیات و موسیقی فرد شناخته شده است چرا که هنرمندان بزرگ ازآهنگین بود اشعار خوب برای موسیقی خود بهره می برند. آهنگ های شبانگاهان و تمنای وصال این هنرمند همیشه در اذهان عموم باقی خواهد ماند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ