تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

هدف «گپ» فرهنگسازی موسیقی است

0

نشست خبری مستند تصویری «گپ» که در آن به زندگی هنرمندان موسیقی پرداخته می شود با حضور منوچهر اکبرلو ،محمد کلهر «مشاور پروژه» و یاسر فقیهی«کارگردان» صبح امروز در دانشکده خبر تهران برگزار شد.

در این نشست یاسر فقیهی کارگردان این کار درباره این مستند اینگونه توضیح داد: مجموعه موسیقی گپ، مستندی از زندگی یک روزه اهالی موسیقی است که 5 قسمت نخست آن از آپارات پخش شد در این کار منوچهر اکبرلو با 10 خواننده موسیقی در حوزه تلفیقی ،پاپ و سنتی گپ و گفتی از فعالیت هایشان داشت ، این کار متنوع و تخصصی است و مانند کارهای دیگر تکراری نیست.

وی افزود: در حوزه رسانه خانگی مشکلاتی چون ضعیف بودن و ناتمام ماندن پخش کارها وجود دارد و مخاطب نمی تواند سریال خود را در این فضا پیگیری کند برای همین ترجیح دادیم این کار را در فضایی پخش کنیم که همه بتوانند برنامه را ببینند. پخش 5 قسمت کار در آپارات با 700 هزار بازدید روبه رو شد.

 

اکبرلو در ادامه گفت: موسیقی پاپ از دوره مشروطه در ایران آغاز شد در دهه 50 اوج و فرودهایی را داشت از زمانیکه تلویزیون آمد تنها اجرای برنامه را داشتیم ؛ نشریات و مجلات هم فقط به حاشیه زندگی هنرمندان می پرداختند . در دهه 60 و70 به دلایل اجتماعی و سیاسی موسیقی پاپ وجود نداشت ؛ کسی نمی توانست برنامه بسازد اما در دهه اخیر موسیقی رشد چشمگیری کرد اما برنامه فراگیری در این حوزه ساخته نشد .
وی افزود: برنامه مخاطبان را جذب می کند،اول باید ببینیم که این برنامه پتانسیل جذب را دارد یا نه ! خیلی از آلبوم ها به علت خطای مدیریت تولید فروش نمی روند.

محمد کلهر مشاور پروژه گپ دیگر سخنرانی بود که در این باره گفت: از روز اولی که این ایده را مطرح کردم گفتم اگر از موسیقی استفاده ابزاری شود پس بهتر است این کار را شروع نکنیم چون موسیقی مهجور مانده است. با همفکری هم تصمیم گرفتیم که به سراغ خوانندگان قدیمی برویم و در کنارش هم برخی از خوانندگان جدید را داشته باشیم.

مشاور پروژه گپ خاطر نشان کرد: خوانندگانی را انتخاب کردیم که از لحاظ کاری دارای پیشینه خوبی باشند و مردم هم با کارهایشان خاطره داشته باشند. قرار بر این شد که در قسمت اول برنامه از هنرمندانی استفاده کنیم که همه می شناسند .
وی از اهداف برنامه گپ گفت: هدف ما فرهنگسازی موسیقی است؛ در هر بخش از برنامه گپ زندگی روزمره یک خواننده را به تصویر می کشیم و درباره موضوعاتی چون لغو کنسرت و… با او گپ وگفتی داریم. نه موضاعات حاشیه وزرد !

فقیهی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص اینکه در 5 بخش دوم این برنامه قرار است کدام خوانندگان حضور داشته باشند گفت: وحید تاج، محمد معتمدی ،فرمان فتحعلیان از جمله خوانندگانی هستند که قرار است در بخش دوم برنامه گپ حضور یک روزه ای داشته باشند.
کارگردان مجموعه گپ درباره مجوز این برنامه گفت: آپارات نیازی به مجوز گرفتن از ارشاد و با هیچ مرجع دیگری ندارد. مجوزهای کلی صادر شده و مسئولیتش با تولید کننده اثر است.
در بخش پایانی این نشست که با جنجال و حاشیه های بسیاری همراه بود محمد کلهر «مشاور پروژه» در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر زرد و جذاب نبودن برنامه «گپ» توضیح داد: «گپ» را به خاطر محتوی برنامه انتخاب کردیم چون این برنامه مخاطب را به سمت خود می کشد نمی توان گفت این برنامه زرد است .
لازم به ذکر است که اسپانسر و حامی برنامه تصویری گپ «مرکز مشاوره پوست ، مو و تناسب اندام دان هور» است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ