تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

شماره ٤ و ٥ فصلنامه موسيقى زنگار در يك جلد منتشر شد

0

تازه‌ترین شماره فصلنامه تحليلی و نقد موسيقى زنگار، ویژه فصل زمستان 95 و بهار 96 در یک جلد منتشر شد و از امروز در مراكز فروش سرتاسر كشور در دسترس است.

شماره 4و 5 فصلنامه تخصصی موسیقی زنگار در این جلد خود در بخش موسيقى كلاسيك ايرانى به دو مقاله به همراه گزارش جلسه نقد و بررسى يك آلبوم موسيقى پرداخته است: «بررسى و تحليل تکنیک‌های آوازى مقام‌های لو و هرايى» نوشته «مژگان چاهيان» و مقاله «پيشنهادى براى ترتيب درج علائم سركليد در موسيقى ايرانى» نوشته  «اميرحسين نجفى».

همچنین جلسه نقد و بررسى آلبوم بزم دور که حاصل همکاری سعيد كردمافى، على كاظمى و مهدى امامى است و با حضور ژان دورينگ، ساسان فاطمى، آروين صداقت كيش و آرش محافظ برگزار شد در این شماره به‌تفصیل است.

در بخش موسيقى كودكان و نوجوانان، يكى از چاپ‌نشده‌های برنستاين از مجموعه كنسرت براى كودكان و نوجوانان به ترجمه بابك بوبان را می‌خوانیم.

و در بخش موسيقى معاصرِ اين شماره زنگار دو مقاله منتشرشده است: که ابتدا « چيست موسيقايى معاصر بودن ما؟» به قلم «آروين صداقت كيش» و سپس «پرسش از امكان طرح موسيقى معاصر در ايران» نوشته «سينا صدقى» قرار دارد.

«پرورش شنوايى» عنوان گفتگوى نگار بوبان با دكتر خسرو مولانا در بخش ديدگاه آمده است.

علاوه بر مطالب فوق، اين شماره زنگار حاوى ٣ پرونده است: که ابتدا «پرونده نخستين دوره جايزه بین‌المللی پيانوى باربد» با نوشته‌هایی از آرپینه اسرائيليان،كياوش صاحب نسق و آزاد حكيم رابط، همچنین گفتگو با كريستوف بوكودجيان، گفتگو با دو برگزیده نهايى جایزه پیانوی باربد: اشكان لايق و بابك رشيديان را  در آن می‌خوانیم.

پرونده دوم درباره باربد بربطى گردآورى مطالبى است كه براى شناخت باربد در اختیارداریم، که این پرونده به دبيرى نگار بوبان آماده شده و در آن به قسمت‌هایی از كتاب ايران در زمان ساسانيان، قسمت‌هایی از كتاب برگزيده الاغانى، باربد در شاهنامه فردوسى، باربد در خمسه نظامى، رساله خطى سى لحن باربد،  نگاره‌هایی كه باربد را تصوير کرده‌اند و همچنین به منابع مطالعه و پژوهش درباره باربد پرداخته‌شده است.

سومین پرونده این شماره فصلنامه موسیقی زنگار به فستيوال «دستگاه» اختصاص دارد و مطالب «دستگاه؛ فستيوال موسيقى، فيلم، ادبيات و هنر معاصر ايران، سپتامبر »٢٠١٦ نوشته ارسلان عابديان، «پرسپكتيوى از مسكّنِ نمدِ مضراب سنتور!» نوشته مهدى جلالى، «توى راه» نوشته على گرجى و «موقعيت موسيقى نو در ايران» نوشته محسن ميرمهدى را منتشر ساخته است.

شماره 4و 5 فصلنامه موسیقی زنگار به صاحب‌امتیازی كاوه پيمان و سردبيری آرش اسماعيلى همراه با مشاوره بابك خضرايى و آروين صداقت كيش، در 192 صفحه به قیمت 15.000 تومان علاوه بر مراکز فروش و فروشگاه‌های فرهنگی کشور بر روی وب‌سایت مجله به آدرس  www.zangaar.com نیز در اختیار علاقه‌مندان قرارگرفته است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ