تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

نادر گلچین همچنان در بیمارستان بستری است

0

چند روز قبل «نادر گلچین» که مدت‌هاست از بیماری ریوی رنج می‌برد، با شدت گرفتن بیماری در بیمارستان گاندی بستری شد.

این خواننده پیشکسوت موسیقی ایرانی طی چند روز اخیر در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری شده و پروسه درمانی او همچنان ادامه دارد. در این میان «مرجانه گلچین» – بازیگر سینما و تلویزیون و برادرزاده‌ی گلچین- درباره‌ی تازه‌ترین اوضاع جسمانی او می‌گوید: «متاسفانه مشکل ریوی استاد نادرگلچین حاد شده به طوری که طبق توصیه پزشکان باید عفونت موجود در ریه تخلیه شود تا روند درمان طی شود. در حال حاضر تنها مشکلی که با آن روبه‌رو هستیم ضعف جسمانی و مشکل حاد عفونت ریه است. امیدوارم ایشان هر چه زودتر بتوانند غذا بخورند و با رفع ضعف جسمانی، درمان نیز پیگیری شود. استاد گلچین سال‌هاست از این بیماری رنج می‌برند و امیدوارم مشکلات حل شود.»‌

نادر گلچین از خوانندگان قدرتمند موسیقی ایرانی محسوب می‌شود که آثاری چون یوسف گم گشته ، مرغ سحر، ناوک مژگان، قصه شهر عشق، مسبب، من دیگه بچه نمیشم و آلبوم‌های گریز، نفس باد صبا، زلف بنفشه را اجرا کرده است. او در سال ۱۳۱۵ در رشت متولد شده است. نادر گلچین در سال ۱۳۳۹ به تهران آمد و فعالیت‌های هنری خود را در اداره هنرهای زیبا و وزارت فرهنگ و هنر آغاز کرد. اولین برنامه خود را با ارکستر محمود تاج‌بخش اجرا کرد و تا سال ۱۳۵۴ در این اداره به ترتیب با ارکسترهای فرامرز پایور، عباس خوشدل، عبدالکریم مهرافشان، عماد رام و مصطفی پورتراب ادامه همکاری داد.

او در سال ۱۳۵۰ همکاری خود را با رادیو ایران شروع کرد که تا سال ۱۳۶۲ این همکاری ادامه پیدا کرد. گلچین در برنامه‌های مختلف رادیو، به ویژه برنامه گلها فعالیت چشمگیری داشت و با هنرمندانی چون فرامرز پایور، منصور صارمی، پرویز یاحقی، حبیب‌اله بدیعی، علی‌اصغر بهاری، جلیل شهناز، فرهنگ شریف، فضل‌اله توکل، جهانگیر ملک، امیرناصر افتتاح، محمد اسماعیلی، آبتین اجلالی و منصور نریمان همکاری کرد. از کارهای او که بسیار مورد استقبال شنوندگانش واقع شد، اجرای آهنگ «آمد نوبهار» اثر مهدی خالقی بود که به رهبری فرهاد فخرالدینی بازسازی و با گروه کر رادیو اجرا شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ