تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

بلبل‌گیلان دوباره می‌خواند

0

ناصر مسعودی خواننده‌ قدیمی و پیشکسوتِ گیلانی، برای اولین‌بار پس از انقلاب، در گیلان کنسرت برگزار می‌کند.

این خواننده‌ گیلانی پس از سال‌ها دوری از صحنه‌های عمومی در ایران، ۱۶ و ۱۷ دِی‌ماه در مجموعه‌ی یادگار امام رشت، سالن نامجو با گروهی از نوازندگان جوان به سرپرستی «محمد انشائی» به‌روی صحنه خواهد رفت.

قطعات این کنسرت همگی از آلبوم‌های قدیمی استاد انتخاب شده‌اند و با ارکستر سنتی اجرا می‌شوند. اما طی آینده‌ نزدیک قرار است دو آلبوم تازه از ناصر مسعودی با عناوین «حالا چرا؟» و «خورشیدخانم» منتشر شود. آلبوم اول شامل قطعاتی با آهنگ‌سازی استاد و دومی از ساخته‌ها‌ی «مسعود لاهیجی» است، همچنین تنظیم هر دو آلبومِ فوق را «مجید درخشانی» برعهده دارد. حالا چرا؟ شامل قطعاتی با اشعار فارسی است و خورشیدخانم سروده‌های گیلکی شیون فومنی را دربرمی‌گیرد.

مسعودی اواسط دهه‌ ۳۰ کارش را با تئاتر و سپس رادیوی رشت آغاز کرد و از اواخر همین دهه‌ پس از آشنایی با احمد عبادی و ملوک ضرابی به رادیو تهران راه پیدا کرد، از همان تاریخ تا وقوع انقلاب‌اسلامی در عرصه‌ موسیقی کشور و دو زبان گیلکی و فارسی داشت.

کنسرت استاد ناصر مسعودی به‌همت «انجمن موسیقی گیلان» ،که طی چندماه اخیر فعالیت بیشتری در گیلان انجام می‌دهد، روزهای ۱۶ و ۱۷ دِی‌ماه ساعت ۲۰ در سالنِ نامجو از مجموعه‌ یادگار امام برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای تهیه‌ی بلیط علاوه بر مراکز فروشِ درج‌شده در پوستر، برای خرید اینترنتی می‌توانند به سایت www.haftsaz.com رجوع کنند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ