ناصروحدتی موسیقی فولکورگیلان را به لاهیجان می برد

0

ناصروحدتی ۲۶مرداد در شهر زیبای لاهیجان روی صحنه می رود.
این خواننده با اعلام این خبر به هم آهنگ گفت: در تاریخ ۲۶مرداد در شهر زیبای لاهیجان به روی صحنه خواهم رفت برای هم زبانان خود به اجرای برنامه خواهم پرداخت. در این گروه خواننده، سرپرست و تنظیم کننده موسیقی خودم هستم.
وی افزود: این کنسرت در واقع ادامه کنسرت قبلی من است که به عنوان آخرین کنسرتم در ۶و۷ مرداد ماه روی سن تالار وحدت به اجرا در آمد. از این قبیل کنسرت در همراهی با گروه گیل و آمارد تا کنون بیش از ۱۰۰ کنسرت در اروپا و ایران داشته ام.
وی ادامه داد: بیش از۳۵ سال تحقیق میدانی در عرصه موسیقی فولکور گیلان دارم و از سال ۸۰ با عنوان باز آفرینی موسیقی فولکور گیلان با گروه شمشال به سرپرستی استاد حسن حمیدی در در فرهنگسرای نیاوران برای خواندن آواز گیلکی روی سن آمدم. با گروه شمشال ۱۷کنسرت در تهران، مازندران و گچساران داشتم.
وحدتی همچنین درباره آثارمکتوب خود گفت: رمان تا فردا دیر نیست، رمان من ریحان هستم،داستان یک زندگی، زندگی و موسیقی ۱۳۷۸ (سه بار چاپ)، کتابی در زمینهٔ موسیقی گیلان، ناشر انتشارات نگاهآوازها و نغمه‌های موسیقی فولکلور گیلان، ناشر حوزه هنری گیلان داستان سیاهکل حاوی مجموعه دو داستان خوندشت و روی خوش زندگی ۱۳۸۶پنج شماره فصل نامه دیلمان ثبت معادل گیلکی واژه نامه بزرگ طبری حدود چهل هزار واژه به مدت ۲ سال همکاری با کانون پروش کودکان و انتشار مجموعه مرز پر گهر شامل ده افسانه به زبانهای اقوام ایران که افسانه سلطان و آهو از گیلان به عهده من بود.
ناصروحدتی متولد ۱۳۲۸ خواننده، نویسنده و پژوهشگر موسیقی است که به زبان گیلکی ترانه می‌خواند. او موسیقی را به صورت حرفه ای از سال ۸۰ شروع کرد و تاکنون ۴ آلبوم زرنگیس، شورم نقش، دامون و آها بوگو از وی منتشر شده است.
تمام ترانه‌های او، ترانه‌های فولکلور گیلان هستند. وحدتی ترانه‌های خود را با تحقیق در روستاهای گیلان و بیشتر از زنان می‌یابد. مجموعه داستان کوتاه«می خواهم خنده بمانم» از انتشارات نگاه، مجموعه شعر«پای چپ در برف» از انتشارات همگامان و … از دیگر کتابهای این خواننده هستند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید