تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

رضا خرم : احتمال دارد جشنواره سال آینده در تیرماه برگزار شود

0

در نشست خبری نوای خرم مطرح شد؛
صدر نوری: جوایز جشنواره یک سال آموزش رایگان است

رضا خرم : احتمال دارد جشنواره سال آینده در تیرماه برگزار شود
هم‌آهنگ: دومین نشست خبری سومین جشنواره نوای خرم ظهر امروز با حضور رضا خرم ( عضو شورای سیاست گذاری جشنواره) ، ناصر ایزدی ( دبیر جشنواره) و بردیا صدر نوری ( مدیر اجرایی جشنواره) در تالار وحدت برگزار شد.

در ابتدای این نشست ناصر ایزدی با اشاره به آمار وارقام جشنواره گفت: سال گذشته این جشنواره ۷۰۰ نفر شرکت کننده داشت، اما امسال ۱۴۰ نفر شرکت کننده داریم.از بین شرکت کنندگان ۵۱۰ نفر خانم و۵۳۰ نفر اقا هستند، همه این افراد زیر ۱۸ سال هستند .
وی افزود: در این جشنواره ۳۹۵ اجرا داریم که ۲۵۴ اثر از استاد همایون خرم ،۶۱ اجرا از استاد تجویدی ، ۵۷ اثر از روح الله خالقی وهمچنین ۲۳ اثر ملودی سازی شده است.تعداد اجراها ۷۰ اجراست که ۱۴۱ اجرا تک خوانی است و۱۳ اجرا ۳ نفره است.

دبیر این جشنواره در خصوص اجراهای پذیرفته شده گفت: از یزد،کرج،بوشهر،ساوه،علی گودرز وبسیاری از شهرهای دیگر شرکت کنندگانی داشتیم،یکی از بخش های فعالی که امسال داشتیم همکاری آموزشگاهها بود ،امسال در بخش رقابتی ۳۷ آموزشگاه شرکت کردند،این نشان می دهند که برای هدف فرهنگی مشترک همکاری می کنیم.
در ادامه این نشست رضا خرم عضو شورای سیاست گذاری جشنواره در مورد داوری های جشنواره توضیح داد:شرکت کنند گان جشنواره همه گروه سنی کودکان هستند ؛ دوست داشتیم همه شرکت کنندگان انتخاب شوند اما در هر صورت چاره ای نیست رقابت است ؛مجبور شدیم از میان ۳۵ اجرا ،۲۰ گروه را انتخاب کنیم.
وی افزود: با توجه به اجراهای محدود مجبور شدیم گروهها را کم کنیم . ملاک ما از انتخاب گروهها اجرای درست تصنیف ها بود ؛ حذف افراد دلیل بر عدم توانایی آنها نبود.شاید در سالهای بعد بتوانیم این امکان را فراهم کنیم که بخش جنبی را به جشنواره اضافه کنیم تا بدون رقابت همه بتوانند اجرا داشته باشند.

در ادامه بردیا صدر نوری ( مدیر اجرایی جشنواره) گفت: قرار است برای ۱۴۰ نفری که در جشنواره حضور دارند لوح تقدیر ارسال کنیم به این ترتیب تلاش می کنیم بخش نگرانی ها وآسیب های جشنواره کم تر شود.
وی درباره کمپین احترام به پیشکسوتان گفت: بحث پویش احترام به پیشکسوت حرکت دائمی است ، ما شعار جشنواره را احترام به پیشکسوتان گذاشته ایم ؛ به شکل مستمر خواهیم دید که احترام به بزرگترها در حالت عام وهنرمندان پیشکسوت جایگاه خاصی دارد که بچه های ما باید آموزش ببینند ؛ در حوزه فرهنگ وهنر بازتاب هایی خواهدداشت.

در ادامه صدر نوری با اشاره به جوایز جشنواره خاطر نشان کرد: جوایز جشنواره یک سال آموزش رایگان است ؛ در روز اختتامیه برگزیدگان از این امکان برخوردار می شوند ؛ باید سیاست گذاری دقیقی در این مورد صورت گیرد.
مدیر اجرایی جشنواره درخصوص برنامه های اختتامیه جشنواره خاطر نشان کرد: در روز اختتامیه قرار است دو گروه برگزیده سال گذشته اجرایی داشته باشند؛این کار تشویقی برای کودکان است . دو هنرمند هم در این جشنواره اجرا دارند.
وی افزود: از اتفاقات جالب این جشنواره این است که دو شرکت کننده خاص در جشنواره حضور دارند یکی از آنها کود ک اتیسمی ودیگری نابینا است .
رضا خرم در پایان گفت: احتمال دارد از سال ۹۶ یا ۹۷ جشنواره نوای خرم را تیرماه که مصادف با تولد پدرم همایون خرم است برگزار کنیم .

navaye-khoram-1 navaye-khoram-2

 

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ