تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کنسرت « نوای نی » در فرهنگسرای ارسباران

0

با همت موسسه فرهنگی هنری «دنگ دنگ کوبان» کنسرت موسیقی «نوای نی» با هنرنمایی استاد «بهزاد فروهی» 19 مرداد در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

استاد فروهری از سال ۱۳۵۳، در رادیو همراه گروه «شهناز» افتخار همکاری با «جلیل شهناز» ،«علی اصغر بهاری» ، «امیر ناصر افتتاح» و «محمدرضا شجریان» را پیدا کرد و از سال ۱۳۵۵ در مرکز حفظ و اشاعه موسیقی سنتی ایران مشغول تحقیق ، تدریس و همکاری شد.

استاد در مدت فعاليت هنری اش با بسیاری از گروه های مطرح موسیقی ایرانی به صورت همنوازی و تکنوازی همکاری نموده است. همچنين استاد در تعداد زيادی آلبوم ازجمله «آرام جان» ، «آهنگ وفا» و «شب سکوت کویر» به خوانندگی استاد محمدرضا شجریان ، «موسی و شبان» ، «شعر و عرفان» و «چشم به راه» با صدای «شهرام ناظری» و «راز گل» ، «امان از جدایی» و «تازه به تازه» با صدای «علیرضا افتخاری» نوازندگی کرده است.

استاد فروهری از بزرگان عرصه موسیقی کشور می باشد که باید او را از هنرمندان نسل طلایی موسیقی ایرانی دانست. همچنان نوای نی او، حرف هایی شنیدنی برای گفتن دارد.

آثار منتشر شده از بهزاد فروهری شامل آلبومهای تکنوازی نی با عنوان های: «تنبک و نی» ، «یاسمین» ، «ناله دشت »، «راز عشق»، «آتش و نی» ، «نوای نی» و «آوای بهشت» می باشد .

در این کنسرت استاد «حمید قنبری» که خود از بزرگان تنبک نوازی معاصر است و همکاری با استاد محمدرضا شجريان و شرکت در تور کنسرتهای امريكا، کانادا، استراليا واروپا به همراه گروه «شهناز» و نوازندگی در آلبوم های «رندان مست» و «مرغ خوشخوان» و آلبوم های تصويری کنسرت دبی و کنسرت تهران 1387 وهمكاری با استاد حسين عليزاده و … از جمله فعاليت های هنری  وی می باشد.

همچنين اجرای کنسرت در سالن های Barbican و Cadogan Hall در شهر لندن به خوانندگی «عليرضا قربانی» و انتشار آلبوم های «پرهای زمزمه» و «مجموعه تصويری کنسرت لندن» با گروه «باران» و اجرای تور كنسرتهای شهرستانها و تهران…

استاد «شهاب قاسمی» هم که از دف نوازان صاحب سبک است و از سن 4 سالگی نوازندگی دف را در محضر استاد خلیفه «کریم صفوتی» و در سال 1366 در محضر استاد خلیفه «آغه غوثی» فرا گرفته کنسرتهای متعددی را با گروه «سرمستان» ، «شور عشق» ، «عشاق» ، «مشتاق» ، «تنبورنوازان سیمرغ» ، «محبوب» ، « نی داوود» ، «داوود آزاد» و … در سراسر کشور اجرا نموده است.

وي در سال 1379 به گروه همایون به خوانندگی ایرج بسطامی پیوست که حاصل آن کنسرتهای متعددی در ایران و آلبوم «تحریر خیال»، «گلپونه ها» و «رقص آشفته» می باشد. در سالهای بعد نیز نوازندگی دف در آلبومهای« رسوای عشق» و «شاختایی» را بر عهده داشت.

كنسرت نوای نی  پنجشنبه 19 مرداد ماه ساعت 21 در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ