تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

پروفسور گرجستانی، رهبری ارکستر زهی بزرگسالان را به عهده گرفت

0

پروفسور «تنگیز شاولوخاشویلی» آهنگساز، رهبر ارکستر و نوازنده سرشناس گرجستانی، رهبری ارکستر زهی بزرگسالان نوای شهر آشوب را به عهده گرفت.

«علی قزانی» مدیر ارکسترهای «نوای شهر آشوب» با اعلام این خبر، گفت: «ارکستر زهی بزرگسالان نوای شهر آشوب به سرپرستی و رهبری تنگیز شاولو خاشویلی (از کشور گرجستان)، با هدف شرکت در فستیوال ها، جشنواره های داخلی و خارجی تشکیل شد که در همین راستا و طی فراخوانی از تمامی واجدین شرایط و نوازندگان سازهای (ویولن، ویولا، ویولنسل، کنترباس) در گروه سنی ۱۷+ دعوت به همکاری داریم.»

وی در ادامه افزود: «مهلت ثبت نام جهت حضور در این ارکستر تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۶ می باشد و هنرمندان می توانند اطلاعات لازم را از طریق راه های ارتباطی مرکز آموزش موسیقی نوای شهر آشوب کسب نمایند.»

پروفسور «تنگیز شاولوخاشویلی» متولد ۱۹۴۶ در تفلیس گرجستان، در سال ۱۹۶۷ از کالج موسیقی تفلیس در رشته پیانو وتئوری موسیقی فارغ التحصیل شده و درسال ۱۹۷۲ در کنسرواتور تفلیس رشته آهنگسازی را به پایان رسانده است. ایشان در ادامه و در سال ۱۹۷۷ دوره آهنگسازی را در اسپیرانتور با امتیاز عالی گذرانده اند. وی بمدت ۳۰ سال به عنوان استاد موسیقی در کنسرواتور تفلیس و کالج موسیقی فعالیت داشته است و دروس پیانو، تئوری موسیقی، هارمونی، سلفژ، کنترپوان، آنالیز فرم موسیقی، آهنگسازی، ارکستراسیون و سازشناسی تدریس نموده اند.

معاونت فرهنگی ارکسترا سمفونی دولتی گرجستان، مدیریت انجمن آهنگسازی گرجستان (خانه موسیقی)، مدیریت گروه موسیقی در رادیو تلویزیون گرجستان، سردبیری بخش موسیقی استودیو «کارتولی پیلمی» (فیلم گرجی) برای کودکان، نویسندگی قطعات علمی در زمینه اپرا، سمفونی و کنسرتهای (پیانو- فلوت – ویلون)، نویسندگی آثاری برای آواز خوانی، آواز گروهی و سازهای مختلف و موسیقی متن فیلم، نویسندگی و تالیف مقالاتی در ارتباط با موسیقی معاصر گوشه ای از فعالیت های بیشمار پروفسور تنگیز می باشد. همچنین ایشان در مدت اقامتشان در ایران، به تدریس موسیقی در کنسرواتوری تهران، اجرای برنامه های متنوع همراه با دانشجویان خود در مراکز هنری تهران ازجمله برنامه ای برای کمک به زلزله زد گان بم، رسیتال پیانو در فرهنگسرای هنر (ارسباران)، آموزش روشهای آهنگسازی و اجرای موسیقی گرجستان و مقایسه آن با موسیقی ایرانی، تدریس و آموزش دروس تخصصی موسیقی (آهنگسازی، هارمونی، کنترپوان، فرم، آنالیز و پیانو)، حضور در هیئت ژوری و به داوری در اجرای موسیقی جشنواره موسیقی فجر، پرداخته اند.

شایان ذکر است که هنرجویان، هنرمندان و نوازندگان واجد شرایط عضویت در ارکستر زهی بزرگسالان، می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت www.shahrashoobmusic.com مراجعه نمایند و یا با شماره تلفن ۸۸۰۸۱۶۳۹ (خط ویژه) تماس حاصل فرمایند. ناگفته نماند که پس از ثبت نام، زمان آزمون و مصاحبه حضوری متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ