تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کتاب «نگاهی به موسیقی نواحی کرمان» منتشر شد

0
کتاب «نگاهی به موسیقی نواحی کرمان» به کوشش سیدفوادالدین توحیدی توسط انتشارات سوره مهر منتشر شد.

در این کتاب که به کوششِ سیدفوادالدین توحیدی، پژوهشگر موسیقی نواحی کرمان، سامان یافته، به ویژگی های منحصربه فرد موسیقی کرمان و انواع موسیقی نواحی در این استان پهناور پرداخته شده است.

معرفی سازهای کرمان با ارائه توضیحاتی درباره برخی آداب و رسوم در قالب یادداشت هایی کوتاه از این پژوهشگر بر غنای پژوهشی و محتوایی این کتاب افزوده است.
توحیدی درباره این کتاب گفت: این کتاب به همراه ۱۵ لوح صوتی که دستاورد ۲۲ سال کار پژوهشی و میدانی است ارائه شده است.
وی درباره درون مایه این اثر پژوهشی گفت: در چارچوب این لوح ها، گروه بندی های محتوایی موسیقی نواحی کرمان که گونه هایی از موسیقی حماسی و منظومه خوانی است نیز گنجانده شده است.
این پژوهشگر با اشاره به اینکه «کرمان با داشتن بیش از۴۰ گونه بازی و پایکوبی های آیینی، دارای بالاترین تراز این گونه دست افشانی ها است» تصریح کرد: پس از کرمان، استان کردستان با ۱۲ گونه رقص بومی در رده دوم قرار می گیرد که متاسفانه در این سال ها کمتر به بضاعت فرهنگی و داشته های این خطه پرداخته شده است.
توحیدی ادامه داد: در این کتاب ضمن معرفی سازهای کرمان، توضیحاتی درباره برخی آداب و رسوم در قالب یادداشت هایی کوتاه نوشته ام تا بر غنای پژوهشی و محتوایی این کتاب افزوده شود.
سید فوادالدین توحیدی موسیقی دان و از پژوهشگران حوزه موسیقی نواحی است. از این پژوهشگر تاکنون مجموعه یازده گانه آلبوم موسیقی نواحی کرمان «کویرانه» و «باغ آوا» منتشر شده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ