تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

همای:این کنسرت هدیه من به آذری زبانان است

0

پرواز همای و عالیم قاسم اف در نشست خبری کنسرت «جنجال دو دیوانه» درباره اجرای مشترکشان توضیحاتی ارائه کردند.

این نشست رسانه‌ای با پخش کلیپی از نحوه آماده ‌سازی کنسرت «جنجال دو دیوانه» آغاز شد ؛ سپس پرواز همای از چگونگی  آشنایی خود با عالیم قاسم اف گفت: برای اجرای برنامه ای به فستیوال باکو دعوت شده بودم در آنجا عالیم قاسم اف را دیدم ؛شیدایی‌ها و خوانش این هنرمند آنقدر روی من اثر گذاشت که تصمیم گرفتم تا ایده اجرای مشترک را با وی مطرح کنم.

وی افزود: وقتی به ایران آمدم بخشی از برنامه ها وقطعاتم را برای استاد فرستادم ؛در آن زمان قطعه« بی کسی» هم آماده کرده بودم این جریان موجب شد که برای کنسرت جنجال دو دیوانه استاد به ایران بیاید.

این خواننده با اشاره به رپر توآرهای کنسرت جنجال دو دیوانه توضیح داد: من توقعم زیاد است، دوست دارم با بهترین ها کار کنم ؛ به همین دلیل شانسم را امتحان کردم .بیشتر رپرتوآرها از ساخته های خودم است از دستگاه اصفهان شروع کردیم به ماهور رسیدیم؛ لابه‌لای اجراها طوری تقسیم بندی شده که دوئت‌هایی در قالب قطعات فارسی و آذری بر اساس موقام‌های آذربایجانی و ایرانی اجرا ‌شود؛ این کنسرت در حقیقت دوئت فارسی وآذری است. پاشا هنجنی، مسلم علی پور ، میثم مروستی از جمله نوازندگانی هستند که در این کنسرت من را همراهی می کنند .

 

در بخش بعدی این نشست عالیم قاسم اف از همکاری خود با همای گفت: در باکو با همای آشنا شدم ؛ او پیشنهاد خود را  درباره برگزاری کنسرت مشترکی با  من در میان گذاشت ؛ بسیار استقبال کردم.این جوان با تجربه وانرژی که دارد موسیقی را خوب می فهمد ومی خواهد موتور پیر مردی چون من را روشن کند.در این اجرا نوازندگان آذری و برخی از دوستان دیگر من را همراهی خواهند کرد.

وی افزود: موسیقی بهترین همایش است از آن می توان برای نزدیک کردن دلها استفاده کرد. کنسرت ما متعلق به همه انسان‌هاست و اجرایی است که هدفش باز کردن قلب‌ها و دعوت به مهربانی است.

در ادامه پرواز همای از دلایل دوزبانه بودن این کنسرت گفت: گاهی تفرقه ها بین زبان ها دیده می شود؛ این کنسرت می توانست به هر زبان دیگری برگزار شود ؛ به دلیل احترام به فرهنگ عزیز ایرانی، دوست داشتم با موسیقی، زبان‌ها را به هم متصل کنم. از سوی  دیگر هدف من از برگزاری این کنسرت ارادت به استاد شهریار بود.

وی خاطر نشان کرد: صدای عالیم قاسم اف معجزه خداست و بهترین گزینه بود که در کنار ما قرار گیرد.این کنسرت گفتگوی دو تمدن است قطعا آذری زبانان از این اتفاق خوشحال خواهند شد ،این کنسرت هدیه من به آذری زبانان مملکتم است.

همای با اشاره به  انتقاد هایی که در خصوص نام گذاری کنسرت با آن مواجه شده است گفت: برخی تصور می کردند؛ من با قرار دادن عنوان جنجال دو دیوانه خود را هم رتبه استاد قاسم اف قرار داده‌ام  و خودم را دیوانه معرفی کرده ام در حالی که با توجه به سنمان جایگاه هنری ما معلوم است؛ استاد مانند کوه بیستون می‌ماند که جایگاهش در موسیقی مشخص است .

این خواننده در بخش پایانی صحبت های خود گفت: زمانیکه قرار شد کنسرت را برگزار کنیم استاد عالیم قاسم اف به من گفت اگر در ایران مجوز اجرا را ندادند این کنسرت را در باکو اجرا خواهیم کرد.

عکس ها از علیرضا صفرنژاد:

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ