تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

وحدت میان بتون و هنر

4

نشست خبری جشنواره تابستانی «شب های آرتمیس» در مجتمع «آرتمیس» تهران و با حضور برگزار کنندگان این پروژه فرهنگی و جمعی از خبرنگاران و اهالی رسانه برگزار شد.

درابتدای این نشست مهران فرهادی مدیراجرایی جشنواره «آرتمیس» با معرفی این پروژه و اعلام خبر برگزاری آن در روز 31 شهریور ماه، گفت: برای اولین بار چنین اتفاقی می افتد و قرار است که یک مکان تجاری از یک حرکت فرهنگی هنری مناسب حمایت کند. این جشنواره فضایی متفاوت در حوزه های مختلف فرهنگ و هنر به ویژه موسیقی به حساب می آید و در واقع رویدادی برای دیدار صنعت و هنر است.

وی با اعلام برنامه های این دوره از جشنواره گفت: از برنامه هایی که برای این جشنواره در نظر گرفتیم حضور در یک برنامه دراز مدت است که مایلیم با همکاری مجتمع برگزار کننده این جشنواره شرایطی را فراهم کنیم که مکان های اجرای برنامه ما در طول سال نیز ادامه پیدا کند. به همین جهت بعد از پایان جشنواره و برگزاری کنسرت ها در ماه محرم نیز ویژه برنامه های جالب توجهی را در نظر گرفتیم که این برنامه ها با همکاری نهادهایی چون وزارت ارشاد برگزار می شود.
مدیر اجرایی این جشنواره با بیان اینکه بخش اصلی جشنواره متمرکز بر برگزاری کنسرت ها است، گفت: در کنار این ها ویژه برنامه های نمایشی هم داریم که از فضای جالب توجهی برخوردارند. علاوه بر همکاری و اجرای خوانندگان موسیقی اصیل ایرانی، پاپ و موسیقی نواحی از جمله حجت اشرف زاده، فرزاد فرزین، رضا صادقی، سالارعقیلی، محمد زند وکیلی، گروه روناک، گروه سون، رستاک حلاج، رضا شیری، اشوان و امید جهان ویژه برنامه هایی را برای خوانندگان دهه هفتاد داریم که در این برنامه تعدادی از خوانندگان معروف نسل اول موسیقی پاپ از جمله قاسم افشار، حمید حامی، نیما مسیحا، مانی رهنما، حمید خندان و محمدرضا عیوضی در مکان جدیدی که در حاشیه دریاچه خلیج فارس تعبیه شده به اجرای برنامه می پردازند چون برگزاری کنسرت برای خوانندگان مطرح دهه هفتاد یکی از اقدامات مهمی است که در این دوره از جشنواره روی آن تاکید زیادی داشتیم.

فرهادی ضمن ابراز خوشحالی از این اتفاق مهم، تاکید کرد:این هنرمندان از جمله خوانندگانی هستند که هرکدام طرفداران خاص خود را دارند و می توانند در کنار دیگر خوانندگان مردمی فضای متفاوت و کم نظیری را برای شهروندان تهران در یک مکان جدید فراهم کنند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر چگ.نگی صدابرداری از این پروژه دی چنین فضایی افزود:
صدابرداری به شکل حرفه ای و با بهترین ابزار موجود خواهد بود و هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد . خوانندگانی هم که برای این جشنواره انتخاب شده اند، با در نظر گرفتن شخصیت مردمی انتخاب شده اند . خیلی از مخاطبان موسیقی امکان دسترسی به خوانندگان محبوب خود در سالن های گران قیمت را ندارند، به همین دبلیل لازم دیدیم از انها برای برگزاری کنسرتهایشان در این مجتمع حمایت کنیم.

نسبت به انتخاب آنها اقدام کرده ایم. در حوزه موسیقی اصیل ایرانی هم فکر می کنم سالار عقیلی و گروه روناک بهترین گزینه های ما برای انتخاب بوده اند. در بخش خوانندگان نوستالژیک هم بازسازی خاطره آثار خوب آنها و خاطراتی که مردم با این آثار دارند فضای کار شکل گرفته است. اما در این میان بخش خوانندگان پاپ هم داریم و سعی کرده ایم کسانی را انتخاب کنیم که در حال حاضر امکان داشتن مخاطب زیاد در سالن های کم ظرفیت فعلی را ندارند و ما می توانیم در این فضای پرجمعیت میزبان مخاطبان باشیم.
وی ادامه داد: نحوه بلیت فروشی کنسرت های این جشنواره به این صورت است که ما برای استفاده هرچه بهتر مخاطبان و شهروندان تهرانی تلاش کردیم قیمت بلیت کنسرت ها را به شکل معقولانه ای تعیین کنیم .به همین دلیل میانگین قیمت بلیت ها بین ۱۵ تا ۶۰ هزار تومان است که فکر می کنم قیمت مناسب و معقولی باشد.

مهرداد غفارزاده کارگردان سینما و دبیر جشنواره «آرتمیس» در ادامه صحبتهای فرهادی اظهار داشت: هم در این نشست گفت: یکی از دلایل برگزاری این جشنواره وجود منطقه جغرافیایی جدیدی چون دریاچه خلیج فارس در شهر تهران است . این رویداد می تواند معرف خوبی برای این منطقه ساحلی می تواند باشد .اگر تصاویر هوایی این منطقه را ببینید متوجه می شوید که شکل دریاچه در قالب نقشه ایران طراحی شده و سه جزیره ای که در این مکان ساخته شده به نوعی سمبل سه جزیره معروف خلیج فارس است که همه این ها می تواند بهانه خوبی برای برگزاری یک رویداد فرهنگی باشد. امیدوارم این رویداد بتواند وحدتی بین بتون و هنر باشد و شاهد یک برنامه معتبر در عرصه های فرهنگی هنری باشیم .

این کارگردان با اشاره به اینکه از قبل چنین ایده ای در ذهنشان بوده و تصمیم به اجرای آن داشته اند، گفت: دیرفات مجوز برای برگزاری چنین جشنواره ای کار چندان راحتی نبود. چرا که هر بخش از این محوطه متعلق به شهرداری خاصی است و باید با همه آنعها مذاکرده می شد تا نظرشان جلب شده و اقدامات لازم صورت بگیرد. طراحی اینجا به نوعی طراحی میکل آنژی است که ما مجسمه ساز آن هستیم و امیدوارم گِل مجسمه در این منطقه از تهران بتواند تبدیل به مجسمه ای شود که سال ها باقی بماند.

در پایان نیز ، امین الله امرا مدیر عامل مجمتع «آرتمیس» گفت: این پروژه صنعتی یکی از پروژه های مهم ملی و در راستای اقتصاد مقاومتی است که ما برای آن برنامه های متفاوتی در نظر گرفتیم .در حوزه برگزاری برنامه های فرهنگی و ساخت سالن ها به زودی جزئیات دیگری اعلام می شود که بسیاری از خدمات فرهنگی و هنری از جمله سالن سینما و سالن برگزاری کنسرت را پوشش می دهد.

جشنواره شب‌های «آرتمیس» روزهای چهارم تا شانزدهم شهریور ماه امسال در حاشیه دریاچه خلیج فارس برگزار می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۴ دیدگاه

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ