تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

اولین نشست صدابرداری استودیویی در ایران برگزار می شود

0

اولین نشست تخصصی «صدابرداری استودیویی در ایران» روز جمعه ششم مهر ماه سال جاری با حضور تعدادی از متخصصان و صدابرداران مطرح کشورمان برگزار می شود.

به گزارش هم‌آهنگ، اولین نشست تخصصی صدابرداری استودیویی در ایران  ساعت ۱۷ روز جمعه ششم مهر ماه سال جاری با حضور تعدادی از متخصصان و صدابرداران مطرح کشورمان در مجموعه «شهرصدای پارسیان» برگزار می شود.

در این نشست که به دبیری آیدین الفت برگزارمی شود  رضا عسگرزاده، امید نیک بین، ارد انزابی پور، حمید آداب و رامین مظاهری از صدابرداران مطرح کشورمان به نمایندگی از استودیوهای «بل»، «پاپ»، «شهر صدا»، «دهل»، «باران» و «بم آهنگ» به بیان نقطه نظرات خود پیرامون صدابرداری استودیویی در ایران می پردازند.

در توضیح اولین نشست تخصصی صدابرداری استودیویی در ایران آمده است:

«تخصص صدابردارى استوديويى بيش از ٥٠ سال است كه در ايران قدمت دارد. اين تخصص به عنوان ثبت كننده نهايىِ هنر و تلاش آهنگسازان، تنظيم كنندگان، خوانندگان و نوازندگان از اهميت بسيار ويژه اى بر خوردار است. در كشورهاى مترقى اين تخصص آنقدر مهم و داراى پايه علمى است كه به آن واژه  مهندسى ضبط اتلاق مى شود. از این رو در نشست ششم مهرماه سكان داران اين تخصص در ايران  گرد هم مى آيند تا تجارب و انديشه حرفه اى خود را با موزيسين ها، دانشجويان،   هنرجويان و علاقه مندان اين رشته به اشتراك گذارند»

مجموعه شهر صدای پارسیان خرداد ماه سال جاری نیز اولين نشست تخصصي ميکس و مسترينگ ايران  با محوریت موسيقی را برگزار کرده بود. در این نشست آرش پاکزاد، ارد انزابی پور، رضا عسگرزاده، امير تفرشی و رامين مظاهری به عنوان سخنران حضور داشتند.

مجموعه «شهر صدای پارسیان»  به مدیریت آیدین الفت از جمله موسسات آموزشی فعال حوزه مهندسی صدا در ایران است که  آموزش حرفه ای شاخه هاى مختلف مهندسی صدا در ايران و انتقال تجربیات فعالان این رشته یکی از اهداف آن است.  از فعاليت هاى اين مجموعه مى توان به تاسيس رشته صدابردارى استوديويى در دانشگاه جامع علمى و كاربردى در مقطع كاردانى و همكارى با دانشگاه آزاد اسلامى در تاسيس رشته «فن آورى صدا» در مقطع كارشناسى و برگزارى سمينارهاى تخصصى گوناگون در زمينه طراحى و مهندسى صدا نام برد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ