تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

به رهبری «وجدانی»،ارکستر ملی ایران «نی‌نوا»ی علیزاده را می نوازد

0

اركستر ملی ايران، قطعه «نی‌نوا» اثر جاودانه حسين عليزاده را  به رهبری مهدی وجدانی اجرا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل بنیاد رودکی، اركستر ملی ايران در برنامه جديد خود، ٢٨ مهرماه در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

در این رویداد، با استقبال و حمایت استاد حسين عليزاده و به رهبری مهدی وجدانی قطعه نی‌نوا  اجرا می‌شود؛ وجدانی پيش از این سابقه آهنگسازی و رهبری قطعاتی چون سمفونی ظهور ، قطعه اركسترال فتح ، تراژدی رستم وو سهراب و ايران ١٤٠٤٤ را داشته است.

در سابقه وجدانی در حوزه رهبری و آهنگسازی می توان به موسيقی متن فيلم و تئاتر، سمفونی خرمشهر ، موسيقی صنعت جهانی مس، ٤ آلبوم موسيقی بی كلام ، موسيقی اركسترال به مناسبت حضور تيم ملی فوتبال ايران در جام جهانی و قطعه كرال با موضوع مقام معظم رهبری اشاره کرد.

از سوی  چندين كشور تا کنون از وی جهت رهبری اركستر  دعوت شده است؛ نفر اول موسيقی از جشنواره تئاتر تك، كانديد بهترين موسيقی متن فيلم از دو جشنواره خارجی، تقدير شده توسط حوزه هنری و بنياد فردوسی بخشش دیگری از کارنامه کاری وجدانی است.

حسین علیزاده نوازنده و آهنگساز برجسته موسیقی ایرانی، قطعه نی نوا را در سال 1362 خلق کرد؛ قطعه‌ای که در طی بیش از 3 دهه، همواره مورد توجه مخاطبان و علاقه‌مندان موسیقی بوده است.

لازم به ذکر است طی يك سال گذشته برای نخستين بار  است که هدایت اركستر ملی  ايران را رهبر مهمان به عهده دارد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ