تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

انتقاد یک خواننده جوان از وضعیت موسیقی

0

نیما علامه در گفت وگو با هم آهنگ گفت: موسیقی پاپ ما تایید شده نیست، هویت خود را از دست داده است؛ الان موسیقی پاپ  ترکی استانبولی یا غربی شده است.  ما هنوز موسیقی پاپی که برای خودمان داشته باشیم نداریم، کاش خوانندگانی که در این حوزه فعالیت می کنند راجب این مسائل بیشتر بدانند.

وی در باره اصالت موسیقی پاپ توضیح داد: اصالت موسیقی پاپ را می توان در موزیک قدیم ایرانی جستجو کرد؛ هر چقدر جامعه پیشرفت می کند ما از این اصالت دورتر می شویم و بیشتر به سمت سبک های غربی می رویم.

در حال حاضر موسیقی پاپ در قالب موسیقی غربی شناخته شده است این نوع موسیقی به صورت تلفیقی با سازهای الکترونیک همراه است.  هنوز درک نکردم که چرا موسیقی پاپ گذشته دیگر تکرار نمی شود.

اعتقاد دارم موسیقی پاپ اصلی ما همان سبک های قدیم است که اکنون آن را از دست داده ایم و بی هویت شده ایم چرا که همه آهنگ ها تکراری و به نوعی کپی برداری از هم شده است.

نیما علامه در ادامه با بیان اینکه موسیقی ابزاری است که می توان از آن برای صلح ،ایام مناسبتی  و… استفاده کرد گفت: خواننده با درنظر گرفتن عقاید شخصی خود به سمت کارهای مناسبتی می آید راجب هرسوژه ای کار می کند، لازم نیست که حتما عاشقانه بخواند.

تا کنون چند کار مناسبتی  کار کردم؛ سه الی چهار سال پیش کاری را برای امام رضا ویک سال پیش هم بر ضد استکبار جهانی آهنگی را خواندم .

این خواننده با اشاره به آلبوم تازه خود گفت: آلبوم «مبارکم باشه» تازه ترین اثرم است که قرار است در آبان ماه یا بعد از محرم و صفر توسط شرکت (ندای چنگ) منتشر شود. این آلبوم شامل ۱۰ ترک است، امیر علی بهادری(شعر)، نوید میرزایی (تنظیم ) و علی کاشی در این آلبوم با من همکاری داشته اند.

وی در پایان گفت: یک کار ضد جنگ با موسسه ماوا دارم فعلا صوتی آن تا یک ماه دیگر منتشر می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ