تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

باید برای جشنواره سال آینده اتاق فکرهای متعددی تشکیل شود

0
حمیدرضا نوربخش مدیر عامل خانه موسیقی که در حکمی به عنوان دبیر سی و سومین جشنواره موسیقی فجر انتخاب شد درباره  برنامه های آینده جشنواره موسیقی فجر و دیگر فعالیت های خود سخن گفت.

جشنواره ویترینی برای هنرمندان است
حمیدرضا نوربخش در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار هم‌آهنگ گفت: از سال گذشته سمت و سو و چهار چوب جشنواره را تعیین کردیم. بخش هایی به جشنواره اضافه یا حذف شد؛ در واقع با این روند هدف کلی  جشنواره را مشخص کردیم؛ به این طریق خواستیم به  یک جشنواره حرفه ای و با اهمیت برسیم.

وی افزود : ما تلاش کردیم جشنواره ویترین جذابی برای هنرمندان باشد تا از این طریق هر هنرمندی در این ویترین ظاهر و دیده شود. ما تا این حد توانستیم هدف گذاری و برنامه ریزی کنیم؛ این هدف کلی ما بود.

تشکیل اتاق فکرهای متعدد برای پروش ایده ها
مدیر عامل خانه موسیقی با اشاره به جشنواره سال آینده خاطر نشان کرد: باید برای سال آینده و سال های دیگر اتاق فکرهای متعددی تشکیل شود و از همه صاحب نظران کسب نظر شود تا به این طریق با ایده های خوب شاهد برگزاری جشنواره خوبی باشیم.

وی افزود: چون از الان برنامه های جشنواره سال آینده را مشخص کردیم ؛ با توجه به فرصتی که وجود دارد قطعا روان تر ،بهتر و با شتاب تر می توانیم حرکت کنیم و از همه صاحب نظران دعوت عام و خاص می کنیم که بیایند و نظراتشان را بگویند؛ از نقد های دلسوزانه و کارشناسانه هم بسیار استقبال می کنیم . به طور کلی هدفمان هدف مشترک جامعه موسیقی است، چون  جشنواره فجر مهم ترین اتفاق موسیقیایی سال است هر چقدر جذاب تر و پر جنب وجوش، پر نشاط تر و حرفه ای تر برگزار شود خاص همه است .

جشنواره ای حرفه ای را برگزار کردیم
نوربخش در ادامه در پاسخ به این سوال که نظرتان درباره برگزاری جشنواره ای که تمام شد و جایزه باربد چیست توضیح داد: طبیعتا من نباید نظری داشته باشم ، باید راضی باشم و دفاع کنم؛ ما تلاشمان را در مدت کوتاه کردیم؛ چون کل فرصتی که داشتیم نزدیک به دو ماه بود؛ طبیعتا در فرصت محدود فکر می کنم کارنامه قابل قبولی ارائه کنیم و توانستیم جشنواره ای متنوع ، قابل قبول وحرفه ای  را در بخش های سنتی، ارکسترال، موسیقی نواحی و بین الملل برگزار کنیم؛ در بخش بین المللی هم چهره های شاخصی حضور داشتند.
وی یاد آور شد: در بخش جایزه هم داورانی داشتنیم، به هر صورت آنها می آیند و نظرات خود را ارائه می کنند؛ این ذات هر داوری و رقابت است؛ در اسکار وجایزه گرمی هم این موضوع وجود دارد.

دبیر سی و سومین جشنواره موسیقی فجر با اشاره به داوری ها عنوان کرد:  معتقدم  سال گذشته و امسال منتخبین آنقدر عجیب و غریب نبودند که با آن چیزی که همه فکر می کنند فاصله داشته باشند،  امسال  ما حجم داوری ها را پایین آوردیم چون احساس کردیم که شاید چالش هایی را در پی داشته باشد به این طریق خواستیم  تخصصی تر جشنواره را برگزار کنیم.
چالش ها بر جذابیت ها می افزاید
وی در خصوص جایزه باربد گفت: جایزه باربد در همین مدت نشان داد که اهمیت پیدا کرده است چون در مورد آن نقدها و اعتراضاتی وجود دارد. در سینما هم در خصوص جایزه  سیمرغ که سال های سال  برگزار می شود نقد واعتراض هایی وجود داشت؛ معتقدم این موضوع از جذابیت های جشنواره است.  چالش ها بر جذابیت ها می افزاید پس باید به سمتی حرکت کنیم که محور ما جایزه باشد.

نوربخش در پایان با اشاره به دیگر فعالیت های خود گفت: دو اثر آماده  انتشار دارم. یکی از آنها آلبومی با گروه شهنازی و دیگری هم با گروه قمر و به آهنگسازی نوید دهقان است که فکر می کنم تا پایان سال منتشر می شود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ