تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

در خواست شهبازیان از وزیر

0

در چهارمین روز از جشنواره موسیقی فجر ارکستر ملی ایران با حضور رضا صالحی‌امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، علی جنتی، علی مرادخانی معاون امور هنری، حجت‌الله ایوبی، علی‌اکبر صفی‌پور ، فرزاد طالبی و مهدی وجدانی روابط عمومی سی و دومین جشنواره موسیقی فجر رونمایی شد.

در ابتدای این کنسرت فریدون شهبازیان رهبر ارکستر ملی به روی صحنه آمد وگفت: تولد ارکستر ملی ایران را تبریک می گویم ،ارکستر ملی ایران با هدف پیش برد موسیقی اصیل ایران تاسیس شده است . یاد می‌کنم از استاد فرهاد فخرالدینی که پیشکسوت ما هستند و رهبری ارکستر موسیقی ملی ایران را برعهده داشتندهدفم از گفتن این سخنان  این است که آقای وزیر از ما حمایت کنند.

وی افزود:  آرزوی ما این است که موسیقی کشورمان در جهان شنیده شود و امیدوارم بتوانیم موسیقی ارکسترال ایران را به دنیا معرفی کنیم.هدف من از این کار این است که بتوانیم درسراسرجهان اجرا داشته باشیم ونشان دهیم که موسیقی ما می تواند جایگاه بالایی داشته باشد. خواهش من از وزیر ودیگر مدیران  این است که از ما حمایت کنند وما هم قدر دانشان هستیم.

بعد ازسخنان شهبازیان علیرضا افتخاری به صحنه آمد وگفت: خیلی خوشحالم ودر مقابل شما  باید به خاک بیافتم ،نمی دانم چه بگویم ،دوست دارم پرواز کنم .

بعد از این سخنان آهنگ  اوورتور «آوار»  توسط نوازندگان با رهبری فریدون شهبازیان برای حضار اجرا شد در ادامه افتخاری به روی صحنه آمد وقطعات «نیلوفرانه »و«بهشت باد» را خواند، از دیگر قطعاتی که او اجرا کرد می توان به آهنگ های در «هوای تو» ،«کوی بی نشان» ،«شور عشق ا و۲ »،«نغمه»،« ساقی نامه » و«شور عاشقانه» اشاره کرد.

در بخش دوم این کنسرت علیرضا افتخاری و شهبازیان به روی صحنه آمدند وشور عشق ا و۲ را اجرا کردند. در میان قطعاتی که توسط علیرضا افتخاری خوانده می شد برخی از قطعات بی کلام از جمله «سبکبال»،« تنفس» ،«رهایی» و«چهار مضراب شوشتری»  توسط نوازندگان با رهبری شهبازیان اجرا شد.

از نکات قابل توجه این کنسرت تکنوازی  چهار مضراب «شوشتری برای ویولن وارکستر» توسط تینا جامعه گرمی بود که توجه همگان را برانگیخت.

سی و دومین جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ آغاز شده وتا یکم بهمن ماه ادامه دارد.

در ادامه عکس های علیرضا صفرنژاد را ببینید:

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ