تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

اجرای موفق جوانان ارکستر سمفونیک تهران در کنار نوازندگان بزرگ اروپا

0
در راستای تبادلات فرهنگی ایران و ایتالیا، نوازندگان جوان ارکستر سمفونیک تهران به ایتالیا سفر کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بنیاد رودکی، سال گذشته جمعی از موسیقی‌دانان ایتالیایی با حضور رهبر سرشناس ارکستر، پائولو اولمی به ایران سفر کردند؛ این گروه در اجرایی مشترک به رهبری اولمی و همین‌طور شهرداد روحانی، رهبر ارکستر سمفونیک تهران روی صحنه رفت تا جلوه‌ای از هم‌زبانی‌های موسیقایی جهانی را در تالار وحدت به نمایش بگذارند.

بعد از این اجرای موفقیت‌آمیز ارکسترال، جمعی از نوازندگان ارکستر سمفونیک تهران به ایتالیا سفر کردند تا در کنار نوازندگان برجسته اروپا به اجرای موسیقی بپردازند.

عرفان وکیلی، عرفان شریف زاده، امین زمانخان، فرزاد صیدی و محمد امین عطایی از ارکستر سمفونیک تهران نوازندگان حاضر در این رویداد بودند.

این اجرا در واقع ادای احترامی بود به اجرایی که سال ۱۹۹۷ توسط موسسه امیلیانو روماگنا اجرا شد.

برنامه فوق برای اولین‌بار در اروپا با همکاری جمعی از نوازندگان برجسته اروپایی و همچنین گروه کر تئاتر شهر بولونیا به روی صحنه رفت.

ماریا فرانسیکو مازارا، خواننده سوپرانو، فرانسیسکو سپانوس خواننده تنور، فرانسیسکو کرسپلو خواننده باس و کریستینا میلز خواننده فردسوپرانو در این اجرا حضور داشتند.

این اجرا همچنین با چهلمین سال فعالیت پائولو اولمی در عرصه موسیقی همزمان شده بود که ازاین حیث هم حائز اهمیت به‌شمار می‌رفت.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ