تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

افتخاری که با حضور پانیذ فریوسفی رقم خورد

0

ارکستر فیلارمونیک نیویورک با حضور نوازنده،كنسرت مایستر و مدیر اجرایی ارکستر فیلارمونیک تهران در نیویورک به روی صحنه رفت.

پانیذ فریوسفی نوازنده ویلن، كنسرت مایستر و مدیر اجرایی ارکستر فیلارمونیک تهران بر اساس دعوت نامه ای که از سوی ارکستر فیلارمونیک نیویورک به رهبر ارکستر فیلارمونیک تهران آقاى آرش گوران آمده بود در خرداد ماه امسال راهی امریکا شد.

او در حضور ٥ روزه اش در ارکستر فیلارمونیک نیویورک در كنار برگزيدگانى از اركسترهاى سر تا سر دنيا و رهبر اركستر فيلارمونيك نيويورك  آقاى Alan Gilbert به عنوان نوازنده ويلن يك  به اجرای موسیقی ارکسترال در نیویورک پرداخت. سمفونى شماره ٧ مالر رپرتوار اجرایی این اجرا در سالن David Geffen hall را تشکیل می داد. ششم، هفتم و صبح هشتم تاریخ تمرین ارکستر فیلارمونیک نیویورک بود و هشتم، نهم و دهم ژوئن هم کنسرت ارکستر فیلارمونیک نیویورک به همراهی 23نوازنده میهمان از 19کشور دنیا با عنوان “كنسرت براى وحدت” و براى استفاده از قدرت هنر و موسيقى براى صلح و وحدت جهانى برگزار شد.

فریوسفی در خلال حضور در ارکستر فیلارمونیک نیویورک در تاريخ ٧ ژوئن هم به رویدادی به نامwhat is  cultural diplomacy دعوت شد.Yo-Yo ma نوازنده بزرگ ويلنسل Alan Gilbert و مسئول ویژه ای از سازمان يونسكو در این نشست به بررسی تاثیر هنر و فرهنگ در دیپلماسی پرداختند. پانیذ فریوسفی به نمایندگی از ایران و ارکستر فیلارمونیک تهران در این نشست فرهنگى هنرى  حضور داشته و به يويوما و سازمان يونسكو پيام صلح و  هنر دوستى مردم ايران را انتقال داد.در اين نشست

‏Yo-Yo Ma در سخنان خود به تاثير عميق  “ليلى و مجنون” در موسيقى و هنر از ادبيات ايران اشاره كرد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ