تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«پنجگاه» با آواز و کمانچه علی اکبر شکارچی منتشر می شود

0
آلبوم «پنجگاه» یادواره ای است برای پنج استاد موسیقی که براساس طرحی از علی اکبر شکارچی تهیه و اجرا شده است.

به گزارش هم‌آهنگ ، آلبوم تصویری «پنجگاه» ساخته علی اکبر شکارچی و یادوارهای برای پنج استاد بزرگ موسیقی ایران منتشر می شود.
آلبوم «پنجگاه» یادواره ای است برای پنج استاد بزرگ موسیقی که براساس طرحی از علی اکبر شکارچی تهیه و اجرا شده است. این اثر به یاد عطا جنگوک، داریوش صَفوَت، هابیل علی اُف، محمد رضا لطفی و احمد مُحسن پور ساخته شده و از فردا در بازار موسیقی منتشر می شود.
این آلبوم به صورت تصویری ضبط شده و شامل کمانچه نوازی و آوازهای علی اکبر شکارچی است.
ابراهیم بهزاد در یادداشتی برای آلبوم «پنجگاه» نوشته است: آوردگاهِ هستی، گاه آدمی را بر کیگاهِ اقبال می نشاند و گاه او را سوار بر تختِ روان، رهسپارِ دهانِ بازِ خاک می کند. و اما در کارگاه هستی، دستگاهِ راست پنجگاه، که روزگاری پرده نشینِ گاهانِ خلوتِ بختیاری و لُر و لَک بود، با تیر و تالِ شکارچی ای چیره دست، از حجاب مستوری به در آمده تا رازِ کهنۀ “بادِ وزان” را در کوچِ دلگیرِ “شاخِ رزان” به مویه و آواز، به چنگ و ساز دوباره اش، باز سازد و باز نوازد. و گاهِ کوچ و سوز و سازِ پنج ققنوس افسانه ای در تولد دوبارۀ راست پنجگاه، یادآور مولودی است که با مرگ، زنده می شود.
این آلبوم را موسسه فرهنگی هنری کمان آوای آرش تهیه و منتشر کرده است.
علی اکبر شکارچی از نوازندگانِ بزرگ در عرصه کمانچه نوازی است که تا کنون تالیف ها و آثار بسیاری در زمینه موسیقی ایرانی داشته است. آخرین اثری که از شکارچی منتشر شده، آلبوم «چراغ افروخته» است.
آلبوم «پنجگاه» از فردا (دوشنبه 25 تیر) از طریق مراکز فروش محصولات فرهنگی در اختیار علاقه مندان به موسیقی قرار می گیرد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ