تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

کنسرت «سنا» 16 تیرماه برگزار می شود

0

پریچهر خواجه استاد دانشگاه و از نوازندگان ساز قانون است که حدود 10 سال در گروه «سنا» فعالیت داشته است او ضمن تشریح برنامه های خود درباره اجراهای این گروه توضیحاتی ارائه کرد.

پریچهر خواجه ضمن معرفی خود گفت:متولد سال 56 هستم از یازده سالگی وارد هنرستان موسیقی دختران تهران شدم ؛ سپس در دانشگاه هنر در مقطع کارشناسی نوازندگی موسیقی ایرانی به تحصیل پرداختم و سال 78 در همان دانشگاه فارغ تحصیل شدم ودر آنجا کارشناسی ارشد خواندم که درسال 83 هم مدرک خود را گرفتم، اکنون هم عضو هیات علمی دانشگاه هنر هستم.

وی با اشاره به فعالیت های حرفه ای خود در عرصه موسیقی توضیح داد: وقتی از هنرستان فارغ تحصیل شدم وارد بازار کارموسیقی شدم ؛ البته در سال های پایانی هنرستان هم جست و گریخته کارهای حرفه ای انجام می دادم از جمله آن ها می توانم به نخستین ارکستر مضرابی ایران به رهبری استاد حسین دهلوی ، ارکستر موسیقی فرهاد فخرالدینی و گروه «هم آوایان» استاد علیزاده اشاره کنم در حقیقت در گروه های متعددی فعالیت داشتم؛ اکنون هم جز ارکستر همایون شجریان هستم وبا گروه های متعددی هم مثل «سنا» همکاری می کنم.

این نوازنده از همکاری خود با گروه« سنا» گفت:حدود 10 سال است که با این گروه همکاری می کنم چون قبلا با سرپرست گروه پرویز زاده هم دانشگاهی بودم برای همین دعوت شدم ودر گروهشان ساز می زنم ؛ نزدیک بیست و چهار سال است که با هم دوستانه همکاری می کنیم و از همکاری با این هنرمند برجسته بسیار خرسندم.
خواجه در ادامه با اشاره به تاریخ برگزاری کنسرت سنا توضیح داد: 16 تیرماه کنسرت گروه «سنا» در حوزه هنری برگزار می شود؛ ما فعلا مشغول تمرین هستیم تا با یک رپرتوآر موسیقی کلاسیک دستگاهی ایران در خدمت مخاطبانمان باشیم. در این کنسرت قرار است رپرتوآر دستگاه ماهور را اجرا کنیم.

وی در خاتمه یادآورشد: ما سال گذشته در فستیوال بین المللی کنسرت داشتیم وسال های قبل هم در برخی از شهرستان ها اجراهایی را پشت سر گذاشتیم. امسال نخستین کنسرت خود را در تهران خواهیم داشت؛ به امید خدا ممکن است این اجرا تمدید شود و در مناطق مختلف ایران هم همین تور را داشته باشیم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ