تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

«شورانگیز» پرویز مشکاتیان با اجرای جدید منتشر شد

0

قطعه تصویری «شورانگیز»، یکی از آثار جاودانه زنده یاد استاد «پرویز مشکاتیان»، با اجرای «پژمان سهامی» و «کریم ابراهیمی» به مناسبت شصت و سومین زادروز این هنرمند فقید منتشر شد.

این اثر به نوازندگی سنتور «پژمان سهامی» و تمبک «کریم ابراهیمی» به اجرا در آمده و همزمان با زاد روز آهنگساز و موسیقیدان سرشناس موسیقی ایرانی «پرویز مشکاتیان»، در دسترس مخاطبین قرار گرفته است.

«پژمان سهامی»، آهنگساز و نوازنده سنتور، درباره انتشار قطعه تصویری «شورانگیز» گفت: «جریان سازی در هر عرصه ای توان و درونیات عجیبی می خواهد. علی الخصوص که در مجمعی دگم اندیش حاضر باشی و افراد، توان معاصرانه ی تو را در برابر آنچه دائم به آن عادت داده شده اند هیچ پندارند. حال آن که نوزایی تو، برون داشت همان سنتی است که دگم اندیشان صرفا کورکورانه، سالها عصا به دستش سپرده اند و جرأت چون و چرا در آن را در نهاد خود راه نداده اند. اما نهاد نو اندیش همواره در آنچه دیگران به خورد می دهند جست و جو می کند. زیر و رو را جست و جو می کند، نه برای این که تنها گیری داده باشد، بلکه برای این که کم و کاستی در راه گذشته دیده است که با خوی روزگار حال، کمتر همراهی دارد. پس می خواند و می زند و می نوازد و زیر و بم بر کف دست می آورد، تا با اشراف بر آنچه گذشتگان گفته اند، راه و طرحی نو در اندازد. راهی که نسلی یا نسل هایی را راهگشا خواهد بود.»

وی در ادامه افزود: «این اثر تقدیم به هنرمندی است که خود، ابر مرد خود شد. یاد باد آن روزگاران… وقتی دلبرانه به نوازش دست هایش که با رقص عاشقانه اش با ساز در آمیخته شده بود خیره می ماندم، یادش بخیر، چه اعجازی داشت نگاهش، روحش با ترنم شورانگیز همین نت ها به جانم طلوع کرد و روحم سالهاست به شوق وی می تند در تنم. استاد مشکاتیان همیشه در اندیشه ام جادوانه است.»

شایان ذکر است که «پژمان سهامی»، کارشناس ارشد موسیقی، آهنگساز، نوازنده و مدرس سنتور و سرپرست گروه موسیقی «نو» است. وی تا به حال اجراهای متعددی را در سراسر کشور به همراه گروهش بروی صحنه برده است.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ