تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

پوریا نیکپور از انتشار آلبوم بی کلام خود در سال ۹۶ خبر داد

0
پوریا نیک‌پور نوازنده و آهنگساز موسیقی پاپ و رهبر ارکستر های محمد اصفهانی و رضا صادقی در کنسرت اخیر عصار به عنوان رهبر ارکستر در کنار این خواننده حضور داشته است . این آهنگساز از انتشار آلبوم بی کلام خود خبر داد و گفته است که این آلبوم را در سال ۹۶ روانه بازار موسیقی خواهد کرد.

پوریا نیک‌پور از آلبوم تازه خود گفت:مجموعه آثاربی کلامی آماده کرده ام ، به دلیل مشغله مدتی متوقف کرده بودم اما قصد دارم در سال ۹۶ آن را منتشر کنم . این مجموعه را با گروهم « پرسیس» شروع کردم؛ این گروه ،در ایران فعالیت ندارد اما در جشنواره های خارجی مانند ترنتو و… فعالیتهایی داشته است.
وی افزود:گروه پرسیس یک گروه دو نفره است که به همراه یکی ازدوستانم آن را تشکیل داده ام. ۸ سال پیش پرسیس نخستین آلبوم خود به نام سکوت آهنگین را منتشر کرد.
این آهنگساز درباره جزئیات آلبوم تازه خود توضیح داد: در حال حاضر ۸ ترک این آلبوم آماده است ولی هنوز به مرحله نام گذاری نرسیده است. برخی ترک ها را از آلبوم صدای سکوت انتخاب کرده ام .

نیک‌پور درباره دیگر فعالیت های خود گفت:در جشنواره فجر جزء هیات داوران بودم، در جشنواره موسیقی سبز هم به عنوان داور حضور خواهم داشت. همچنین در پروژه وسیع علیرضا عصار هم به عنوان رهبر ارکستر حضور داشتم، این کنسرت ۴ الی ۵ ماه طول کشید.
وی با اشاره به آشنایی خود با گروه کر نامیرا خاطر نشان کرد: به دلیل آنکه از قبل هراتی را می شناختم وبا کارهای او چون کنسرت زمین مقدس آشنا بودم ، می دانستم در کنار این گروه به خوبی پیش خواهیم رفت ، هراتی اداره کر را به عهده داشت وبه زیبایی تمام گروه را هدایت کرد .
سرپرست گروه عصار در ادامه عنوان کرد: ابتدا قرار شد گروه کر یک آهنگ را اجرا کنند سپس به ۴ کار رسیدیم اگر فرصت کافی داشتیم بیشتر می توانستیم ازهمراهی گروه کر استفاده کنیم . یکی از مشکلاتی که با آن روبه رو بودیم صداگذاری بود و همچنین عدم اطمینان از اینکه آیا صحنه فضای کافی دارد که همه گروه روی آن حضور داشته باشند، با جلساتی که با هراتی و عصار گذاشتیم توانستیم این مشکلات را حل کنیم.

نیک‌پور با بیان اینکه رهبری ارکستر شامل دو بخش است گفت: نخستین مرحله در رهبری ارکستر اداره آن از لحاظ احساسی و دومین نکته فنی نوشتن نت ها است ؛ خوشبختانه با همکاری فرهاد هراتی این اتفاق افتاد . نوشتن نت های ویولون از حساسیت زیادی برخوردار بود، این ساز شامل ۱۲ کار بود که ما ۴ نت آن را نوشتیم.

وی با اشاره به مشکلات فنی گروه گفت: از سوی دیگر ما با مشکلات فنی هم مواجه بودیم به همین منظور برای تک تک نوازندگان امکانات صدایی را فراهم کردیم ، خارج از سیستم میکروفون هایی اجاره کردیم که این کار برای سازهای زهی انجام شد، همچنین برای ساز پرکاشن از اتاق شیشه ای استفاده کردیم ؛سالن میلاد امکانات کافی برای نوازندگان ویولن نداشت ما به میکروفون های حساسی نیاز داشتیم. به همین دلیل شخصا این امکانات را برای تمرین گروه فراهم کردیم.
این آهنگساز در ادامه گفت:با همکاری اردستانی و به همت شرکت آوای برگ توانستیم چنین کنسرتی برگزار کنیم. کنسرت اخیر ما تلفیق آهنگسازی و صدا برداری بود؛ یک مجموعه نبود مانند کنسرت های خارج از کشور بود؛ ما ثابت کردیم که می توانیم در ایران هم دست به چنین کارهایی بزنیم، این کنسرت کار بزرگی بود خیلی خوشحالم بانی بازگشت با شکوه علیرضا عصار به صحنه ها شدم.
پوریا نیک‌پور در پایان افزود: با توجه به شروع جشنواره فجر همه نوازندگان ما به همراه گروه های خود درگیر کنسرت بودند ؛ به این ترتیب طی جلسات محدودی تمرین داشتیم. ما در این کنسرت استانداردها را تکان دادیم، بحث از خود تعریف کردن نیست ؛ ما به خاطر احترام به مخاطب اجرای زنده داشتیم و از پلی بک استفاده نکردیم.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ