تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

پرفروش ترین آلبوم های موسیقی نیمه اول ۱۳۹۶ مشخص شد

0

در نیمه اول سال ۹۶ آلبوم «دیوونه بازی» از «ماکان بند» در صدر فروش قرار داشته است، این در حالی است که «ماکان بند» رکورد پرفروشترین آلبوم ‌اولی در تاریخ فروش را نیز از آن خود کرده، «روهام هادیان» و «امیر مقاره» کار بزرگی را انجام داده‌ و گوی سبقت را از با سابقه‌های امسال ربوده اند.

ستاره‌هایی همچون «رضا صادقی» که امسال با آلبوم «یعنی درد» در جایگاه دوم قرار گرفت. آلبوم «رضا صادقی» در کنار تک‌آهنگهای نسبتا پرتعداد و موفق این هنرمند، فروشی عالی داشت. «دوباره عشق» از «حامد همایون»، جایگاه سوم را در این جدول داشت و دومین آلبوم ‌اولی این لیست محسوب می‌شود.

چهارمین آلبوم در رتبه‌بندی پرفروش‌ها  از آنٍ آلبوم «مدونای» شد. گروه «دنگ شو» اولین گروه غیر پاپ این لیست به شمار می‌رود و می‌توان گفت که نقش موثری در ایجاد تنوع در ذائقه موسیقایی مخاطبان ایرانی داشته است. «گروه سون» نیز در شش ماهه اول سال ۹۶ فروش بالایی داشته است و توانسته با آلبوم «دنیای بعد تو» در رده پنجم قرار بگیرند. در واقع، در پنج پرفروش اول شاهد حضور سه گروه هستیم و شاید این موضوع نشانگر آن است که برای بازار موسیقی فعلی، گروه‌ها جذابیتی بیشتر از قبل دارند. «چه حال خوبیه» از «سامان جلیلی» با فروش بسیار خوبی که داشت، توانست در رده ششم قرار گیرد و آلبوم «فروغ» علیرضا قربانی با همکاری «سامان صمیمی» اولین آلبوم کلاسیک ایرانی این لیست است که توانست یکی از آلبوم‌های موفق بازار و موفقترین آلبوم موسیقی سنتی باشد.

رده هشتم به آخرین اثر «مازیار فلاحی» با عنوان «یادم تو را فراموش» اختصاص داشت، این هنرمند توانست بعد از سه سال، حضوری موفق در بازار موسیقی داشته باشد، «غمنومه فریدون» نیز طی چند هفته، جزو پرفروشترین‌ها بود و در نهایت نهمین آلبوم در شش ماهه اول سال شد. این اثر یک قصه موزیکال است که «حسین علیزاده» آهنگساز آن بوده، «پیمان قدیمی» به عنوان نویسنده و کارگردان و بازیگران برجسته‌ای نیز صداپیشه‌های آن بوده‌اند. در نهایت آلبوم «تمام ناتمام» از گروه «پالت» دهمین آلبوم این لیست است. «تمام ناتمام» یکی از کنسرت‌های گروه «پالت» است که نسخه تصویری آن نیز همزمان با نسخه صوتیش منتشر شده است. از نکات جالب توجه اینکه در این ده آلبوم، شش آلبوم پاپ مشاهده می‌کنیم که دو «آلبوم‌اولی» در میان آنها دیده می‌شوند، همچنین دو آلبوم از ژانر تلفیقی حضور دارند و «حسین علیزاده» و «علیرضا قربانی» نیز نمایندگان موسیقی سنتی می‌باشند.

 

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ