تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

برگزاری پروژه موسیقی 98 با حضور جمعی از آهنگسازان معاصر

0

عمارت روبرو با دعوت از علاقمندان و دانشجویان عرصه موسیقی پروژه موسیقی 98 را از آبان ماه جاری تا اردیبهشت سال آینده برگزار می کند.

 

به گزارش روابط عمومی مجموعه فرهنگی هنری عمارت روبرو، «پروژه موسیقی  ۹۸ » با هدف ایجاد  ارتباط فکری میان علاقمندان جدی موسیقی و تنی چند از آهنگسازان معاصر ایران ، با برپایی ۳۰ ساعت سمینار متمرکز بر تاریخ تحلیلی موسیقی، کارگاه اهنگسازی و اجرای آثار ۶ آهنگساز جوان توسط نوازندگان گروه زروان و ارکستر یارآوا برگزار می شود.

بر اساس این گزارش ، شکل گیری و رشد پروژه های موسیقایی در قالب جشنواره ها ، برگزاری کلاس های آموزشی و کنسرت گروه های مستقل حکایت از وجود مخاطبین کنجکاو و بستر مناسب برای رشد هنر معاصر دارد. در این میان شناخت و مرور مفاهیم و محتوای تاریخی و تکنیکی موسیقی معاصر از یکسو و کمبود فعالیت های میان رشته ای ، ارتباط فکری و همکاری مشترک میان متخصصین رشته های مختلف هنری و علمی از سوی دیگر به شدت حس می شود.این پروژه موسیقی برای پاسخ به همین دغدغه ها با حضور 8 آهنگساز از 22 آبان ماه شروع می شود . محتوای برنامه های این رویداد موسیقیایی به شرح زیر است.

22 آبان ماه؛ بررسی روند پیدایش موسیقی سریل و تاثیر آن بر جریان های فکری معاصر با حضور مهدی کازرونی و کاوه عظیمی

24 آذر ماه  بررسی و تحلیل موسیقی اسپکترال همراه با تجزیه و تحلیل آثاری از «ژرارد گریزه» و «تریستان مورای»  با حضور مهدی کازرونی و کاوه عظیمی

8 دی ماه موضوع گرایش متریال/ موسیقی الکترونیک با حضور محسن میر مهدی و علی گرجی

8 دی ماه  نگاهی به تفکر موسیقیایی و آثار «لوئیجی نونو» با حضور احسان خطیبی

8 دی ماه کارگاه آهنگسازی

23 بهمن برگزاری کارگاه  نادر مشایخی  درباره «تفکر وحشی»  اثر تفکرکلود لوی- استروس و مفهوم بریکولاژ

23 بهمن ماه کارگاه آهنگسازی

11 اسفند ماه سال جاری بررسی فن آوری های  مدرن و آهنگسازی چند رشته ای (Multidisciplinary Work)، با حضور علیرضا فرهنگ

11 اسفند ماه سال جاری  شناخت و بررسی موسیقی مرئی به مفهوم instrumentales Theater در ارتباط با آثار کاگل، رویکرد های آهنگسازانه او و تحولات بعدی این مفهوم در آثار دیگران با حضور ارسلان عابدیان

و در نهایت اردیبهشت  ماه  1398 برگزاری کنسرت موسیقی.

گفتنی است همزمان با شروع این پروژه ، ۶ آهنگساز جوان به عنوان شرکت کننده فعال جهت نگارش آثار جدید انتخاب خواهند شد. آثار این شرکت کنندگان در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ توسط گروه زروان و  گروه یار آوا اجرا می شود.

علاقمندان برای شرکت در این پروژه می توانند از طریق سایت بلیطو ثبت نام کنند و همچین برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت نام می توانند از ساعت  17 الی 21 با شماره 66404223 تماس حاصل کنند  و یا با آدرس projet98projet@ gmail.com . در ارتباط باشند. شایان ذکر است که ظرفیت حضور در این دوره ها 40 نفر برآورد شده و از این رو اولویت با علاقه مندانی است که سریعتر ثبت نام کنند.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ