تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

همکاری پویا سرایی با خوانندگان مطرح

0
پویا سرایی نوازنده سنتور، آهنگساز، منتقد و پژوهشگر ایرانی با تشریح فعالیت هایش از همکاری خود با خوانندگان مطرح و تنظیم قطعات تازه ای خبر داد.

پویا سرایی از فعالیت های تازه خود گفت: بخشی از فعالیت های من تدریس در دانشگاه به خصوص پایان نامه مبانی نظری و پژوهش موسیقی است؛ در کنار این کار هم مشغول تنظیم و آهنگسازی قطعاتی برای دوستانم هستم .
وی یاد آور شد: در شب عید قطعه «بهار دلکش» را با صدای سالار عقیلی به مردم ایران تقدیم کردیم. چند قطعه دیگر با این خواننده کار کردم که قرار است به صورت تک آهنگ منتشر شود.

این آهنگساز افزود: با میثم مروستی هم قطعه ای را برای ارکستر زهی تنظیم و آهنگسازی کردم که سال ۹۵ منتشر شد؛ این قطعه اثر استاد مشکاتیان و روشن روان است که قبلا توسط «محمدرضا شجریان» خوانده شده بود ، ما مجدد آن را بازآفرینی کردیم.
سرایی در ادامه از آثار تازه ای که قرار است سال ۹۶ منتشر شود خبر داد و در این باره توضیح داد: اخیرا هم آلبوم محمد معتمدی را که برای تنبور و ارکستر زهی است تنظیم کرده ام فعلا این آلبوم در مرحله میکس و مستر به سر می برد .

وی اضافه کرد: آلبوم «چنین مست» هم کار تازه مصباح قمصری است که تنظیم آن را بنده انجام داده ام . قطعه دیگری که مشغول آماده کردن آن هستم فانتزی «ابوا» است که برای ساز ابوا و ارکستر مجلسی کار شده است ؛ به صورت سلو با فضای اپرای عاشقانه کار شده است این قطعه چند صدایی است که سولیست آن آرین قیطاسی است.

این نوازنده با اشاره به قطعه «واریاسیون» گفت: این قطعه را برای «هورن» و «ارکستر مجلسی» با موضوع ارمنی تنظیم کرده ام ؛ سولیست آن لیلا بازغی نوازنده هورن ارکستر سمفونیک تهران است که سابقه نوازندگی در ارکستر فلورانس را دارد.

سرایی در ادامه درباره آلبوم تازه ای که آهنگ سازی آن را بر عهده دارد توضیح داد: سال پیش آلبومی را آهنگسازی کردم، این اثر فعلا در مرحله تدوین نهایی با ارکستر مجلسی است . میثم مروستی ، علی جعفری پویان و آتنا اشتیاقی از کسانی هستند که در آماده کردن این آلبوم کمک کردند.

منتقد و پژوهشگر ایرانی در پایان درباره قطعاتی که به تازگی در کنسرواتوار فلورانس اجرا شده است گفت: چند کار را برای «سکشن بادی برنجی» تنظیم کردم؛ که شامل حدود ۵ قطعه است که برای سازهای «هورن» و «پیانو» کارشده است؛ این قطعات به تازگی در کنسرواتوار اجرا شد؛ چون جذاب بود و موضوع شرقی داشت با استقبال مواجه شد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ