تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

رحیم عدنانی با«وطن»باز می گردد

0

 

هم آهنگ- سارا صادقی : رحیم عدنانی خواننده خطه سرسبز بختیاری از برگزاری کنسرت وانتشار آلبوم جدید خود خبر داد.

رحیم عدنانی با اعلام این خبر به هم آهنگ گفت: اخیرا آلبوم بختیاری با نام «داینی»  را منتشرکردم که تنظیمات آن را حسین پرنیا برعهده داشت.

وی با اشاره به آلبوم تازه خود که قرار است به زودی منتشر شود خاطر نشان کرد: با همکاری  مجید درخشانی قرار است آلبومی منتشر کنم که شامل موسیقی سنتی بختیاری با دستگاه راست‌پنج‌گاه است ،این دستگاه یکی از دستگاه‌های بسیار قدیمی در موسیقی است که بیشتر مرکب خوانی می شود.

این خواننده در ادامه افزود: این آلبوم به دستگاه های ایرانی چون  ماهور ، شور ، همایون و… اشاره دارد وهنوز اشعار آن مشخص نشده است ، ولی قطعات آوازی آن با اشعاری از فریدون مشیری است.

عدنانی با اشاره به کنسرت اخیر خود که به تازگی برگزار کرده است یاد آور شد:  با  مجید درخشانی و حسین پرنیا کنسرتی در سنندج برگزار کردیم و از آن جایی که با اشتقبال خوب مخاطبان مواجه شد، طی مذاکرات انجام شده قرار است در شیراز هم اجرایی مشابه داشته باشیم.

وی درخصوص تک آهنگ تازه خود که به زودی منتشر می شود گفت: فعلا در حال آماده کردن تک آهنگی با موضوع «وطن» برای صدا وسیمای چهار محال بختیاری هستم . این کار در دوبخش سنتی وبختیاری با اشعاری از فردوسی ارائه می شود.

این خواننده در پایان افزود : چون بختیاری ها ارادت خاصی به فردوسی وشاهنامه خوانی دارند، با مشورت برای این کنسرت اشعاری از فردوسی را انتخاب کردم که امیدوارم مورد توجه قرار بگیرد.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ