تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

گروه سهند قطعاتی از آوازهای کلاسیک، فارسی و آذری را اجرا می کند

0

آخرین روز از سی و دومین جشنواره موسیقی فجر با اجرای گروه سهند به سرپرستی رشید وطن دوست شروع می شود این گروه در یک سانس در سالن رودکی به صحنه می رود.
رشید وطن دوست خواننده و سرپرست گروه سهند درباره حضور این گروه در سی ودومین جشنواره موسیقی فجر گفت: گروه ما سال ۷۰ با حمایت علی مراد خانی معاون هنری وزیر ارشاد شکل گرفت وتقریبا ۱۷ سال است که در جشنواره موسیقی فجر حضور دارد.ما تاکنون در سالن های تالار وحدت ، رودکی و فرهنگسراها اجراهایی را پشت سر گذاشته ایم .

وی افزود: سال گذشته  در جشنواره موسیقی فجر در سه سانس اجرا داشتیم. اما امسال طبق برنامه دریک سانس اجرا خواهیم داشت. قرار است در دو بخش ۴۵ دقیقه ای قطعاتی از آوازهای متنوع کلاسیک (اپرا) ، فارسی و آذربایجانی را اجرا کنیم.

در ادامه سرپرست گروه سهند قطعاتی که قرار است در کنسرت اجرا شود را نام برد وگفت:  این قطعات شامل نازنین مریم ، گل یخ ، دو آواز محلی آذربایجانی ،دو آواز کلاسیک و چهار تا موسیقی بدون کلام است .در میان قطعات بی کلام  نوازندگان آواز مکزیکی وفارسی می خوانند.
وی اضافه کرد: «ایران» ساخته محمد سریر قطعه دیگری است که در این اجرا نواخته می‌شود. «ساری گلین» قطعه محلی آذربایجانی که به دو زبان آذربایجانی و فارسی خوانده می‌شود.
وطن دوست با توضیح اینکه قرار است ما سبک های مختلفی را اجرا کنیم گفت: چون قرار است در سبک های کلاسیک ،فارسی و آذربایجانی اجرا داشته باشیم از ۸ نوازنده با سازهایی چون  گیتار ،کاخن ،پیانو و  آکاردئون استفاده کرده ایم .
این هنرمند درباره برنامه های  کنسرت گروه سهند بعد از جشنواره خاطر نشان کرد: طبق برنامه ریزی که با بابک راد منش داشتیم  قرار شد سال ۹۶ در تالار وحدت طی دو شب اجرا داشته باشیم.

سرپرست گروه سهند در پایان درباره آلبوم تازه خود توضیح داد: در حال حاضر دو آلبوم آماده کرده ام واین آلبوم ها را برای انتشار به شرکت «ترنم نی داده ام »؛ یکی ازاین آلبوم ها آواز کلاسیکی به نام «زندگی در میان گل های رز» است که شامل اپرا با پیانوی رامین جمالپور است ، که در ونکوور زندگی می کند.
وی افزود:  آلبوم دیگر هم کاری به نام آیریلیق یعنی جدایی ست که به خوانندگی علی سلیمی است؛ این کاربه زبان آذری با پیانوی چنگیز صادق اف است؛ این نوازنده از پیانیست های معروف باکو است که در سانفرانسیسکو زندگی می کند .

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ