تلگرام
اینستاگرام
آپارات
آپارات
فیسبوک
توییتر
گوگل پلاس

فولکلور شاید نمیرد !

0

‎در این فصل خاموش شدن ستارگان موسیقی نواحی با به روی صحنه رفتن گروه نام آشنا رستاک نور امیدی در دل خانواده موسیقی فولکلور روشن شد.
آخرین ساعات سه شنبه گروه رستاک پس از مدت ها برای اجرای «میان خورشید های همیشه» در برج میلاد به روی صحنه رفت و با اجرای بی نظیرش سرمای هوا را بی معنا کرده کرد، گروه رستاک امشب و فردا شب نیز در برج میلاد تهران برنامه خواهد داشت.
گروه رستاک که اکنون بیش از ٢ دهه از فعالیتش می گذرد در ابتدا توسط سیامک سپهری تشکیل شد و برادران مرادی خوانندگان آن بودند، تازه ترین اثرش میان خورشید های همیشه است که امسال توسط پخش هنر اول به تولید رسیده است.
کنسرت گروه رستاک با اجرای قطعه ای از منطقه هرمزگان آغاز شد و پس از آن با حضور علیرضا میر آقا به عنوان نوازنده مهمان ترومپت قطعه ای از ناحیه کرمان اجرا شد که در آن صدای ترومپت به عنوان همتای غربی ساز سرنا به گوش میرسد. در ابتدای قطعه بعدی با شنیدن صدای نی انبان نوبت به موسیقی بوشهر رسید و با به روی صحنه آمدن محسن شریفیان سالن به اوج هیجان خود رسید. تکنوازی و گروه نوازی های هماهنگ و ظریف دف که توسط یاور احمدی در میان و ابتدای قطعات کردی انجام میشد با استقبال بسیاری مواجه شد و در نهایت با نواختن ملودی آشنا بارون بارون توسط سرنا و دهل همخوانی حضار آغاز شد و پس از آن با حضور خواننده محلی گیلکی در کنار گروه رستاک قطعه رعنا نیز خوانده شد و در نهایت با حضور وحید اسدالهی نوازنده ناقارا و پسرانش محمداسد اللهی نوازنده گارمان و رضا اسداللهی نوازنده ناقارا در کنار رقص لزگی قطعه آذری خاتمه دهنده برنامه بود.

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

پاسخ دهید

کانال تلگرام هم‌آهنگ